R.U.S.E. - Ubisoft zapowiada nową markę

Francuski gigant w branży elektronicznej rozrywki, Ubisoft, zapowiedział zupełnie nową grę komputerową R.U.S.E. Tytuł, który ma zmienić podejście graczy do gatunku RTS, trafi na platformy PC, Xbox 360 oraz PlayStation 3 na przełomie roku 2009 i 2010.

Ubisoft oznajmił, że R.U.S.E. będzie rewolucyjną grą RTS przygotowaną przez Eugen Systems, twórców m.in. Act of War: Direct Action.

Jak na razie nie wiemy zbyt wiele o tytule. Serwis IGN podał jedynie, że R.U.S.E. pozwoli graczom wcielić się w przywódców rożnych państw, które walczyły podczas II Wojny Światowej. Twórcy w swoim komunikacie prasowym dodają również, że tytuł pozwoli użytkownikom wygrywać za pomocą bardzo przebiegłych działań, sztuczek i sprytnych zagrywek. Na czym miałoby to polegać? Tego niestety jeszcze nie wiemy.

R.U.S.E. - Ubisoft zapowiada nową markę

R.U.S.E. zaoferuje zupełnie nowy silnik graficzny IRISZOOM. Engine ma umożliwić m.in. sprawne prowadzenie działań wojennych, w tym gwałtowne zmiany widoku na pole bitwy: z lotu ptaka do wkroczenia w serce akcji i odwrotnie oraz zabawę na ogromnych i bardzo szczegółowych mapach. Do tego dodać można jeszcze satelitarne zbliżenia, zaawansowane AI oraz dopracowane zasady fizyki.

Ciekawostką jest, że autorzy zamierzają do produkcji R.U.S.E. ściśle współpracować z Intelem. Elliot Garbus, vice prezes Intel Software and Services Group i generalny menedżer Visual Computing Software Division powiedział, że twórcy chcą pokazać graczom czym jest gra w R.U.S.E z wykorzystaniem platform opartych o procesor Intel Core i7. Cóż, znaczenie tej zapowiedzi poznamy prawdopodobnie dopiero po premierze gry. Póki co podobne stwierdzenie oznaczać może przede wszystkim dość wysokie wymagania sprzętowe.

Poniżej pierwszy trailer z gry:

Więcej informacji o tytule na oficjalnej stronie.