RAAM's Shadow - nowy dodatek do Gears of War 3 gotowy do pobrania

Producent serii Gears of War, studio Epic Games, oraz wydawca gry na konsolę Xbox 360 - firma Microsoft - informują o dzisiejszej premierze pakietu zawartości dodatkowej do gry Gears of War 3, zatytułowanego RAAM’s Shadow. DLC dostępne jest do pobrania w usłudze Xbox LIVE w cenie 1200 punktów Microsoft. Drugi z kolei dodatek do gry, wprowadza ponad 3 dodatkowe godziny w nowej kampanii dla pojedynczego gracza, po raz pierwszy rzucając graczy na oba fronty wojny z Szarańczą.

Umiejscowiona w objętej chaosem po Dniu Wyjścia planecie Sera historia RAAM’s Shadow wprowadza graczy do nowej drużyny Gearsów znanej jako Oddział Zeta, którego celem jest ewakuacja Ilima City i obrona cywilów przed atakiem Krylli. W skład Oddziału Zeta, szykującego się do stawienia czoła niesławnemu przywódcy Szarańczy z pierwszej części sagi - Generałowi RAAM-owi - wejdą postacie znane ze świata gry, jak Michael Barrick (znany z komiksów "Gears of War"), porucznik Minh Young Kim (Gears of War) i Tai Kaliso (Gears of War 2), oraz nowa postać kobieca, Alicia Valera.

Oprócz możliwości prowadzenia bitwy jako członek nowego oddziału Gearsów, gracze otrzymają możliwość wcielenia się w samego RAAM-a, aby po raz pierwszy przeprowadzić szturm na fortyfikacje ludzi z perspektywy jednego z najbardziej legendarnych bossów serii.

W ramach pakietu RAAM’s Shadow, gracze otrzymają również zestaw broni Chocolate Weapon Set, nowe osiągniecia warte 250 punktów Gamerscore, sześć nowych postaci do trybu gry wieloosobowej, w tym Generała RAAMa, Elitarnego Komandosa Theronu, Alicii Valery, porucznika Minh Young Kima, Taia Kaliso i Michaela Barricka.

Gracze mogą zapewnić sobie dostęp do wszystkich dodatków, w tym wydanego już Pakietu dowódczego Hordy oraz RAAM’s Shadow, jak również nowych map do gry wieloosobowej, postaci oraz pakietów broni dzięki Gears of War 3 Season Pass, dostępnemu w usłudze Xbox LIVE w cenie 2400 punktów Microsoft. Pakiet daje możliwość pobrania wszystkich czterech dodatków do gry (dwóch już wydanych i kolejnych dwóch, zaplanowanych na przyszły rok) w obniżonej o 30% cenie.

- informacja prasowa