RAID-owe dyski WD

Western Digital wprowadził na rynek dyski twarde WD Caviar RAID Edition skonstruowane z myślą o jak najwydajniejszej pracy w konfiguracji RAID.

Dyski te wyposażone są w interfejs Serial ATA lub EIDE i pracują z szybkością obrotową talerzy 7200 obr./min. Producent ocenia bezawaryjność napędów na 1000 000 godzin. Ma to przekonać do nowych produktów użytkowników instalujących dyski w komputerach pracujących praktycznie w trybie ciągłym.

W dyskach z serii RE zastosowano nową funkcję TLER (Time Limited Error Recovery) autorstwa WD, która zapobiega spadkom wydajności podczas odzyskiwania danych. Do tej pory integratorzy systemów i producenci systemów pamięci masowej często spotykali się z problemem spadku wydajności dysków w systemach macierzy RAID (Redundant Array of Independent Disks). Funkcja TLER zastosowana w dyskach WD Caviar RE zwiększa zgodność z kontrolerami RAID i ma znacząco poprawiać niezawodność systemu.

Zobacz również:

  • Czym różnią się dyski SSD NVMe, M.2 i SATA? [PORADNIK]
  • Najlepsze dyski przenośne 2021/2022 [Ranking]
  • Dysk twardy 18 TB? Toshiba już taki ma

Dyski WD Caviar RE objęte są 3 letnią gwarancją i dostępne w pojemnościach 250, 160 i 120 GB. Sugerowana cena detaliczna dysku WD Caviar RE 250 GB z interfejsem SATA to 215 USD, a dysku WD Caviar RE 250 GB z interfejsem EIDE - 205 USD.

W Polsce dystrybutorami produktów WD są firmy: Action, Incom S.A., Tech Data oraz Esys.