RIAA mnoży nagrywarki

W ostatniej informacji prasowej, opublikowanej przez RIAA można przeczytać, ze w czasie jednego z "rajdów" antypirackich przedstawiciele stowarzyszenia zarekwirowali 421 nagrywarek CD. Dziennikarze magazynu The Register dowiedzieli się jednak, że tak naprawdę nagrywarek było jedynie 156. RIAA upiera się jednak, że ma rację - mimo, iż nie zaprzecza rewelacjom The Register. Jak to możliwe?

Rozwiązanie jest proste - zdaniem RIAA w czasie akcji zarekwirowano "ekwiwalent" 421 nagrywarek - czyli... 156 bardzo szybkich napędów (zapisujących płyty z prędkością powyżej 40x). Zdaniem przedstawicieli organizacji, standardem są w tej chwili nagrywarki zapisujące znacznie wolniej, dlatego zarekwirowanie 156 szybkich napędów jest równoznaczne z zajęciem znacznie większej liczby wolniejszych nagrywarek.

Całe zdarzenie jest zabawne, ale też bardzo dziwne - dziwi przede wszystkim ów specyficzny mnożnik, zastosowany przez RIAA. Znacznie bardziej uzasadnione wydawałoby się przyjęcie za standard nagrywania z prędkością 1x - wtedy sukces byłby znacznie większy :)

Więcej informacji:

http://www.theregister.co.uk