RIAA rozpoczyna ofensywę antypiracką

Stowarzyszenie RIAA rozpoczęło rozsyłanie do amerykańskich dostawców usług internetowych pism, w których domaga się ujawnienia personaliów kilkuset internautów, nielegalnie kopiujących pliki MP3 za pośrednictwem sieci P2P.

"Zielone światło" do domagania się od ISP (Internet Service Provider) informacji o piratach dał RIAA niedawny wyrok amerykańskiego sądu, który po kilku tygodniach procesu, ostatecznie nakazał firmie Verizon Communications ujawnienie przedstawicielom RIAA personaliów "namierzonego" przez stowarzyszenie internauty (który był klientem Verizon).

Zdobyte w ten sposób informacje prawdopodobnie posłużą stowarzyszeniu do przygotowywania indywidualnych pozwów przeciwko konkretnym piratom - z wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli RIAA wynika, że organizacja będzie domagać się od nich odszkodowań (które pokryć mają straty, poniesione przez wytwórnie płytowe na skutek działalności piratów).

Warto wspomnieć, że producenci programów służących do bezpośredniej wymiany plików zaczęli już wprowadzać do swoich produktów modyfikacje, które, ich zdaniem, powinny ustrzec użytkowników P2P przez sankcjami ze strony RIAA. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj:http://www.idg.pl/news/57347.html