RIAA znów zhakowana

W miniony weekend po raz kolejny została zhakowana strona organizacji RIAA, w ostatnim czasie zajmującej się przede wszystkim zwalczaniem serwisów P2P. Tym razem "włamywacze" wykazali się specyficznym poczuciem humoru - na stronie głównej serwisu umieścili listę najlepszych, ich zdaniem, programów do wymiany plików.

Z informacji opublikowanej na zhakowanej stronie wynika, iż "włamywacze" są mocno zdegustowani faktem, iż organizacja, która swego czasu chciała włamywać się do komputerów użytkowników sieci P2P, nie potrafi sama się przed włamaniami zabezpieczyć. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsze zhakowanie stronyhttp://www.Riaa.org - w ubiegłym roku było ich już kilka.

Oprócz tej informacji na stronie można było znaleźć listę programów do wymiany plików oraz odnośniki umożliwiające ich natychmiastowe pobranie. Co więcej, przy każdym z programów umieszczono adnotację "sponsored by Riaa.org".

W momencie publikowania tego tekstu serwisowi RIAA przywrócono już oryginalny wygląd - kopię zhakowanej strony można jednak zobaczyć np. tutaj:

http://www.atl3.com/setzer/odd/riaa__h4x0r3d.jpg