RIM prezentuje operatorom komórkowym smartfony z BlackBerry 10

Firma RIM poinformowała, że rozpoczęła już proces zapoznawania operatorów komórkowych ze swoimi nowymi smartfonami korzystającymi z systemu BlackBerry 10.

Firma Research In Motion już kilka razy przekładała premierę systemu BlackBerry 10, od którego zależy przecież jej utrzymanie się na rynku. Warto bowiem pamiętać, że kanadyjskiego producenta dopadł poważny kryzys finansowy, który przełożył się na obniżenie jego giełdowej wartość do poziomu najniższego od 9 lat.

Andrew McLeod z RIM poinformował jednak właśnie, że jego firma wdrożyła już (chociaż trafniejsze będzie tutaj słowo dopiero) proces mający na celu prezentację nowej linii smartfonów z BB10 operatorom komórkowym z całego świata. Stwierdził ponadto, że ich pierwsze reakcje są bardzo pozytywne oraz zapowiedział, że wkrótce zostaną rozpoczęte rozmowy mające na celu ustalenie terminarza premier nowych produktów.

Kiedy więc powinniśmy móc kupić nowe smartfony BlacBerry? Niestety w dalszym ciągu nie wiadomo tego dokładnie. Wspomina się jedynie obecnie o pierwszym kwartale przyszłego roku. To trochę kiepsko, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że wcześniej na rynku zagoszczą iPhone 5, Lumie z Windows Phone 8 i wiele modeli smartfonów z systemem Android Jellybean...