RIM zapowiada dwa nowe smartfony BlackBerry Bold

Smartfony BlackBerry Bold 9900 i 9930 będą pracowały pod kontrolą nowego systemu operacyjnego BlackBerry 7. Mają znacznie zwiększyć komfort przeglądania Internetu i ułatwić odrębne zarządzanie treściami prywatnymi i biznesowymi przechowywanymi w telefonie. Oprócz tego, będą wyposażone w technologię NFC.

Bold 9900 i 9930 mają 10,5 mm grubości, 2,8-calowy ekran dotykowy i klawiaturę QWERTY. Nowe smartfony wejdą na globalny rynek latem tego roku. Będą spełnieniem zapowiedzi RIM z targów MWC w lutym, na których firma informowała o planach wydania telefonów z technologią NFC.

RIM w obu urządzeniach wprowadził nowy system Black Berry 7. Dysponuje on narzędziami, które pozwalają użytkownikom na odrębne zarządzanie treściami biznesowymi i prywatnymi. Dzięki tej funkcji, możliwe jest np. proste usuwanie danych firmowych i zachowanie prywatnych przy zmianie miejsca pracy.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 14.09.2021]

Producent BlackBerry twierdzi, że dokonał wyraźnej poprawy jakości przeglądaniu Internetu dzięki nowemu systemowi. Ma on oferować dużo szybsze wyświetlanie, ulepszone nawigowanie i przybliżanie. Black Berry 7 posiada również kompilator JavaScript, który powinien skracać czas wczytywania stron.

Przeglądarka mobilna systemu wspiera HTML 5, włączając w to filmy wyświetlane w tej technologii. Oprócz tego BlackBerry 7 zawiera pełną wersję Docs to Go umożliwiającą korzystanie z plików Worda, Excela i PowerPointa bezpośrednio na smartfonie.

Oba smartfony Bold posiadają procesor taktowany częstotliwością 1,2 GHz i ważą około 128 gramów. Telefony mają 8 GB pamięci wewnętrznej i obsługują karty microSD do pojemności 32 GB. Dysponują też 5 Mpix aparatem, który może kręcić filmy w rozdzielczości 720p. Wyposażony jest też w Wi-Fi, kompas i wspomnianą już technologię NFC, która coraz powszechniej wykorzystywana jest przy dokonywaniu płatności za pomocą telefonu.