RIM zaprezentował klawiaturę dla BlackBerry PlayBooka

RIM wydało specjalną, przenośną klawiaturę BlackBerry Mini Keyboard współpracującą z tabletem PlayBook. Działa ona z licznymi aplikacjami i pozwala na wygodniejsze pisanie niż przy użyciu klawiatury ekranowej. Jest to ciekawe rozszerzenie możliwości tabletu BlackBerry, ale jego cena wydaje się nieco za wysoka.

RIM zaprezentował klawiaturę dla BlackBerry PlayBooka

BlackBerry Mini Keyboard

BlackBerry Mini Keyboard to klawiatura QWERTY ze zintegrowanym touchpadem. Jest ona połączona z etui dla PlayBooka oraz stanowi podstawkę dla tabletu. Touchpad wspiera gesty znane z PlayBooka oraz podobne do tych z gładzików w laptopach. Stuknięcie jednym palcem imituje kliknięcie lewym klawiszem myszy, a dwoma palcami kliknięcie prawym klawiszem myszy. Przesunięcie dwoma palcami w górę lub dół skutkuje przewinięciem ekranu.

Klawiatura dla PlayBooka ma 6 mm grubości. Z tabletem łączy się poprzez Bluetooth, przy czym stosuje 128-bitowe kodowanie dla zapewnienia bezpieczeństwa przesyłu danych. Ładuje się ją za pomocą ładowarki micro-USB, a jedno ładowanie ma pozwolić na 30 dni pracy. BlackBerry Mini Keyboard współpracuje z oprogramowaniem tabletu (m.in. Wiadomości, Kontakty, Kalendarz) oraz aplikacją Documents To Go.

Polecamy: Testy tabletów

RIM mówi, że klawiatura oferuje optymalne doświadczenia podczas korzystania z aplikacji takich jak Citrix Receiver. Program ten daje zdalny dostęp do komputera z systemem Windows na tablecie. Klawiatura i jej touchpad jest w takiej sytuacji bardzo przydatna i pomaga poruszać się po środowisku biurkowego systemu operacyjnego. BlackBerry Mini Keyboard jest dostępny na stronie ShopBlackBerry.com w cenie 119 dolarów.

Minusem klawiatury może być jej dość wysoka cena, ale posiadacze PlayBooka mogą zastanowić się nad tym dodatkiem do ich urządzenia. Poniższy film to prezentacja klawiatury i jej współpracy z aplikacją Citrix Receiver.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: