ROCCAT Skeltr – klawiatura dla graczy z obsługą urządzeń mobilnych

ROCCAT Skeltr to propozycja skierowana do profesjonalnych graczy. Tym razem, producent przygotował dla nas ciekawą funkcjonalność będącą jednocześnie znakiem rozpoznawczym sprzętu – mocną integrację z urządzeniami mobilnymi. Jak jednak Skeltr sprawdza się jako całość?


Klawiatura sprawia wrażenie solidnie zbudowanej – mocnej i trwałej. Głównie ze względu na swoją dość dużą wagę oraz wymiary. Co ciekawe, możemy je jeszcze dodatkowo zwiększyć poprzez doczepienie dodatkowej podkładki na nadgarstki. Tu, warto zaznaczyć, że oprócz wygody jest to rozwiązanie ciekawe także z punktu widzenia zdrowia naszych nadgarstków. Te, przy wielu godzinach spędzonych przed komputerem, będą znacznie mniej obciążone.

Podstawą solidnego wyglądu jest jednak design urządzenia – kanciaste, lekko toporne kształty. Akurat w tym przypadku nie jest to jednak minusem.

Zobacz również:

 • Jak wprowadzać Æ, €, , @, © i inne znaki specjalne w macOS?
 • Recenzja: Dream Machines DreamKey White – test. Klawiatura mechaniczna nie tylko dla gracza
 • Polecane zestawy komputerowe – styczeń 2022

Podświetlenie strefowe i miliony kolorów

ROCCAT Skeltr – klawiatura dla graczy z obsługą urządzeń mobilnych

W Skeltr podświetlenie klawiszy może być w pełni konfigurowalne przez użytkownika, ale to jest raczej standardem w klawiaturach z tej półki cenowej i jakościowej. Wybierać możemy z pełnej palety barw RGB. Plusem jest natomiast to, że cały obszar klawiatury podzielony został na pięć, niezależnych od siebie, stref. Co więcej, oprócz samych klawiszy, podświetlają nam się także boki klawiatury.

Wspomnianą wyżej konfigurację kolorów wraz z szeregiem innych opcji możemy ustawić z wykorzystaniem autorskiego oprogramowania ROCCAT Swarm, które znacznie upraszcza użytkowanie i synchronizowanie podłączonych na raz kilku urządzeń tego niemieckiego producenta.

Zaprogramuj swoje funkcje

ROCCAT Skeltr wyposażony został w klawisze membranowe, co jest niewątpliwym minusem tego urządzenia. Szkoda, bo zastosowanie mechanicznego rozwiązania wiązałoby się z dłuższą ich żywotnością. Zresztą, nie byłaby to także przesada jeśli chodzi o cenę klawiatury (około 800 PLN). Trzeba jednak przyznać, że membrany zastosowane w Skeltr są dopracowane. Urządzenia używa się przyjemnie, same klawisze reagują odpowiednio nawet na lekki nacisk i są precyzyjne.

ROCCAT Skeltr – klawiatura dla graczy z obsługą urządzeń mobilnych

W ROCCAT Skeltr do dyspozycji mamy 8 programowalnych klawiszy. Nie jest to może rekord, ale zadowoli pewnie większość graczy. Nawet tych bardziej profesjonalnych. Dodatkowo, na znajdziemy tu także klawisze predefiniowane i ściśle związane z unikalnymi funkcjami klawiatury (synchronizacja z urządzeniami mobilnymi czy odbieranie połączeń).

Mobilność przede wszystkim

Przejdźmy jednak do najważniejszego atutu ROCCAT Skeltr i zarazem jego znaku rozpoznawczego, czyli ogromnych możliwości integracji z urządzeniami mobilnymi. Klawiatura współpracuje z niemal każdym tego typu gadżetem opartym o system Android lub iOS.

Skeltr łączy się z urządzeniami mobilnymi przez Bluetooth, co umożliwia szybki i bezpośredni dostęp do telefonu czy tabletu. Sparowanie klawiatury z wybranym sprzętem wymaga właściwie tylko wciśnięcia jednego przycisku. Użytkownik jest także w stanie szybko przełączać się pomiędzy pisaniem w grze, a pisaniem w telefonie. Nowy produkt ROCCAT umożliwia także odbieranie połączeń głosowych z telefonu za pośrednictwem zestawu słuchawkowego podpiętego do klawiatury.

ROCCAT Skeltr – klawiatura dla graczy z obsługą urządzeń mobilnych

Plusem jest również wygodna stacja dokująca (właściwie stojak) zlokalizowana z tyłu obudowy klawiatury. Co ważne, nie wykorzystuje ona żadnych mechanicznych elementów podtrzymujących, które mogłyby ulec uszkodzeniu. Z drugiej strony takie rozwiązanie zapewnia szybkie i wygodne podłączenie oraz łatwość w umieszczeniu smartfona lub tableta zarówno w pionie, jak i poziomie.

Parametry Techniczne#

 • Programowalne klawisze kciukowe: 3
 • Programowalne klawisze makr: 5
 • Easy-Shift[+] z 20 klawiszami EasyZone
 • ROCCAT Talk
 • Funkcje multimedialne
 • Bluetooth V3.0
 • 1.8 m plecionego kabla USB
 • 512 KB pamięci i 32-bitowy procesor Arm IC
 • 1000 Hz częstotliwości przesyłania danych
 • Membranowe klawisze
 • Oficjalna strona: Roccat Skeltr

Zachęcam także do obejrzenia wideo prezentacji Skeltr: