RRT2 na Dreamcasta

Z Railroad Tycoon II cieszyć się będą również posiadacze konsoli Sega Dreamcast.

Rzecznik prasowy Gathering of Developers podał do wiadomości, że firma zamierza wprowadzić na rynek wersję gry Railroad Tycoon II przeznaczoną dla posiadaczy konsoli Dreamcast. Konwersja na konsolę dokonywana jest przez programistów z Tremor Entertaiment.

Przypomnijmy, że gra reprezentuje gatunek strategii ekonomicznych, a jej pierwotna edycja na PC zyskała uznanie wielu graczy. Celem gry jest tu umiejętne zarządzanie przedsiębiorstwem kolejowym w okresie od 1804 do 2000 roku. Gracz dysponować będzie blisko 40 różnymi rodzajami wagonów (ogólnie można je podzielić na pasażerskie i towarowe) oraz ponad 60 typami lokomotyw. Droga do sukcesu wiedzie przez około 70 scenariuszy, z których część pochodzi z wersji przygotowanej na komputery osobiste (również rozszerzenie The Secound Century), natomiast pozostałe stworzone zostały specjalnie na potrzeby edycji konsolowej. Wersja na Dreamcasta wyposażona będzie dodatkowo w zupełnie nowy trójwymiarowy engine oraz bardziej efektywny interfejs użytkownika.

Producent zamierza zaprezentować konsolową wersję Railroad Tycoon II na amerykańskich targach E3. Oficjalna rynkowa premiera gry zapowiedziana została na przełom lata bieżącego roku.


Zobacz również