RSA: Internet Explorer 7 bezpieczniejszy, laptopy ciągle koszmarem

W trakcie konferencji RSA poświęconej bezpieczeństwu systemów informatycznych Bill Gates zapowiedział między innymi, że IE7 obsłuży technologię InfoCard, dzięki której internautom łatwiej będzie zarządzać swymi danymi osobowymi. Opowiadał też o współpracy Redmond z Identity Metasystems mającej zaowocować wyższym poziomem prywatności w kontakcie użytkownika z witryną.

Natomiast prezes Suna, Scott McNealy, starał się opowiedzieć o konkretach w sposób dużo bardziej żartobliwy. Zaprezentował m.in. listę motywów, które przewijają się w koszmarach kierowników sekcji ds. bezpieczeństwa.

Znalazły się wśród nich zużyte klawisze [Ctrl]+[Alt]+[Del], przymusowe zatrudnienie w sklepie tylko-Microsoft, laptopy, polityka firmy zezwalająca na dostęp wszystkich do wszystkiego czy informację, że właśnie został udostępniony patch do patcha.

Bardzo interesująca była prezentacja Georga Kurtza, starszego wiceprzewodniczącego ds. zarządzania ryzykiem w firmie McAfee. Pokazał on starą, ale ciągle jarą sztuczkę: w jaki sposób przy pomocy Google można szybko i efektywnie znajdować "ukryte" pliki z hasłami, interfejsy urządzeń sieciowych wpiętych bezpośrednio w Internet czy maszyny, których właściciele udostępniają pulpity wszystkim internautom.