RSS - najlepsze programy

Cafe News

RSS - najlepsze programy
Tym razem prezentujemy polski agregator aktualności, który pozwala grupować najlepsze źródła informacji i umożliwia intuicyjne zarządzanie nimi. Program został zaprojektowany tak, aby użytkownik mógł łatwo dostosować go do własnych potrzeb. Konfiguracja programu pozwala określić praktycznie każdy aspekt związany z przeglądaniem wiadomości.

I tak internauta może określić kanały informacyjne RSS z jakich chce pozyskiwać nowe wiadomości, sposób ich wyświetlania oraz rodzaj powiadomienia o nowych wiadomościach. Kolejną, ważną cechą Cafe News jest umożliwienie przeglądania wszystkich interesujących użytkownika wiadomości w jednym programie. Narzędzie pozwala na wybór wyświetlania na dwa sposoby: prezentacja tytułu publikacji wraz ze streszczeniem lub prezentacja tytułu bez opisu zbliżona wyglądem do wiadomości w programie pocztowym.

Zobacz również:

  • RTV Euro AGD: Na jakim sprzęcie najlepiej czytać e-booki? Tablet, czytnik, a może smartfon?
RSS - najlepsze programy

Polski program z niezliczoną ilością kanałów informacyjnych

Wybór kategorii powoduje wyświetlenie newsów ze wszystkich kanałów, które się w niej znajdują. Istnieje możliwość sortowania ich według daty, kanału lub tematu. Pozwala to na przejrzenie newsów z różnych źródeł w obrębie jednej kategorii. Oprócz ponad 200 kanałów informacyjnych, które program posiada w swojej bazie, Cafe News pozwala na dodawanie własnych. Kolejnym narzędziem jest NetPatrol pozwalający na ciągłe przeszukiwanie ponad 400 internetowych stron informacyjnych pod kątem dowolnego hasła. Oczywiście wymaga to stałego połączenia z Internetem. Wyszukane informacje są aktualizowane praktycznie na bieżąco. Cafe News zawiera także Teczkę czyli podręczny folder każdego użytkownika, służący do gromadzenia wiadomości, które można potem wyeksportować do formatu HTML. Ponadto program oferuje wiele możliwości przeszukiwania zasobów, np. według zdefiniowanych własnych kryteriów a także pozwala aktywnie zarządzać treścią publikowaną w kanałach Cafe News dzięki opcji głosowanie. Zaletami programu oprócz przejrzystego interfejsu użytkownika są również małe rozmiary i szybkość działania.

http://fider.idg.pl

RSS - najlepsze programy

Fider umożliwia czytanie wiadomości online

Masz problem z szumem informacyjnym? Przytłacza Cię ilość witryn, które musisz odwiedzić, aby być na bieżąco? Dotychczasowe rozwiązania, czytniki RSS, z których korzystasz okazują się niewystarczające? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest nim Fider, internetowe narzędzie grupujące i klasyfikujące dla Ciebie informacje z ponad 50 polskich i 100 zagranicznych serwisów IT. Dostarczamy także aktualności z najważniejszych polskich i światowych blogów oraz ogromnej ilości portali i witryn informacyjnych. Wszystko w formie, która łatwo pozwoli wyselekcjonować interesujące Cię teksty. Będziesz mógł także samemu umieszczać własne wątki RSS!

FeedReader

RSS - najlepsze programy
Bardzo prosty w obsłudze, oferujący podstawowe funkcje agregator aktualności, umożliwiający pobieranie nagłówków wiadomości publikowanych w formatach RSS wraz z rozszerzeniami Dublin core i Slashback. Aplikacja posiada setki predefiniowanych adresów z aktualnościami. Program wyświetla informacje o nowych wiadomościach na pasku zadań, umożliwia również importowanie i eksportowanie adresów ulubionych serwisów. FeedReader umożliwia magazynowanie treści, dzięki czemu najważniejsze wątki można przeczytać w trybie offline. Zobacz film prezentujący korzystanie z tego programu w IDG TV.

RSS - najlepsze programy

Obejrzyj możliwości programu w IDG TV

Więcej programów do czytania RSS znajdziesz w naszym serwisie Download.