RSS - najlepsze programy

Wybraliśmy najlepsze programy do odczytywania informacji z wielu stron internetowych jednocześnie. Dzięki temu nie będziesz się odrywał od swoich zajęć w pracy, oszczędzisz czas, łącze internetowe, a jednocześnie będziesz zawsze najlepiej poinformowaną osobą. Zobacz jak odpowiednio skonfigurować czytnik i dlaczego warto z niego korzystać. Masz problem z wyborem aplikacji? Przedstawiamy najlepsze z nich.

Internet od dawna jest miejscem publikowania najświeższych wiadomości oraz szybkiego udostępniania ich szerokiej rzeszy odbiorców. Szczególnie w trakcie ważnych wydarzeń każdemu zależy na aktualnej informacji na zawołanie. Niezależnie od tego czy interesują nas wiadomości ze świata sportu, polityki, komputerów, czy filmów technologia RSS dostarcza nam je wprost na nasze biurka. Przedstawiamy najskuteczniejsze programy - czytniki wątków RSS, które pomogą wiedzieć więcej i szybciej. RSS stanowi część trendu, który ogólnie nazywany jest Web 2.0. Na ten temat dowiesz się więcej z materiału Łukasza Bigo Web 2.0 - ewolucja, rewolucja czy... anarchia?!

RSS - zrób to sam

Mimo upływającego czasu kanały RSS są wciąż popularne i dla wielu ludzi w naszym kraju stanowią podstawowe źródło informacji. Przeczytaj więcej na temat budowy kanału RSS, historii i zaawansowanych opcji ukrytych w kodzie przed użytkownikami w materialne Pawła Wimmera. Kliknij tutaj. Inny materiał o podobnej tematyce znajdziecie w artykule Być na bieżąco

Czego powinieneś oczekiwać po swoim czytniku? Odpowiedź jest jak zwykle prosta - stabilnego i szybkiego działania, możliwości dostosowania aplikacji do własnych potrzeb, prostoty obsługi oraz przystępnej ceny. Niestety trudno wybrać jednoznacznie aplikację, która byłaby najlepsza dla każdego. Jakiś czas temu przygotowaliśmy przegląd kilkunastu programów do czytania wiadomości RSS - wiedzieć wszystko w ciągu 5 minut!, w którym omówiliśmy kilkanaście programów tego typu. Teraz prezentujemy jedynie trzy najlepsze, którym przyznaliśmy nagrody.

Zobacz również:

  • RTV Euro AGD: Na jakim sprzęcie najlepiej czytać e-booki? Tablet, czytnik, a może smartfon?

RSS Bandit

RSS - najlepsze programy
Naszym zdaniem jest to jeden z najlepszych dostępnych czytników aktualności. Jego zaletą jest polskie tłumaczenie oraz bardzo intuicyjny interfejs. Po zainstalowaniu program jest gotowy do pracy. Domyślnie zawiera kilka grup tematycznych poświęconym informacjom ogólnym, polityce i komiksom. Oczywiście można je bez problemu usunąć i w ich miejsce wprowadzić własne strony. Aby dodać nowy kanał, nową listę dyskusyjną lub wyniki wyszukiwania wystarczy wejść do głównego menu, wybrać Plik a następnie Nowa subskrypcja. Kreator pomoże dodać nowy kanał. URL nie musi być dokładny - jeśli chcesz otrzymywać informację z www.idg.pl, to wystarczy, że podasz główny adres strony, a program samodzielnie odnajdzie i zweryfikuje dostępne kanały. W razie problemów można samodzielnie wprowadzić kanał. Po pomyślnym dodaniu wystarczy nazwać odpowiednią nazwę i umieścić w kategorii.

Bandyta lepszy

Pojedynek RSS Bandit i FeedReader zwyciężył niewielką większością głosów "bandyta". Wielu czytelników komentujących ten pojedynek zwróciło uwagę na fakt, że nowoczesne przeglądarki internetowe mogą z powodzeniem zastąpić tego typu aplikacje. Pomimo wbudowanych funkcji czytania kanałów XML np. w Firefoksie czy Operze, samodzielne aplikacje tego typu są wciąż atrakcyjnym produktem dla użytkowników. Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

Jeśli wiele osób korzysta z komputera można wybrane listy zabezpieczyć hasłem, aby np. dzieci nie miały dostępu do nieodpowiednich treści. Na koniec należy ustawić powiadomienia o nowych wiadomościach z wybranego kanału w postaci okienka, częstotliwość aktualizacji oraz czas po którym stare wiadomości są usuwane. Tę ostatnią opcję sugerujemy ustawić na nie dłuższy okres niż tydzień, bo wtedy czytnik będzie obciążał procesor i miejsce na dysku.