RTS War of the Ring jeszcze w tym roku

Vivendi Universal poinformowała, że osadzona w świecie znanym z trylogii Tolkiena, strategia czasu rzeczywistego na PC pt. War of the Ring będzie wydana wcześniej niż zapowiadano.

Wydawcy gier komputerowych przyzwyczaili nas do zmian terminów premier wielu gier komputerowych. Zwykle jednak podobne informacje oznaczały opóźnienie terminu wydania. Ale nie tym razem! Ku zaskoczeniu wszystkich Vivendi ogłosiła, że planowana na pierwszy kwartał przyszłego roku premiera War of the Ring będzie miała miejsce prawdopodobnie jeszcze podczas wakacji tego roku!

War of the Ring będzie klasycznym RTS-em, w którym będziemy zbierać surowce, konstruować budynki i jednostki. Gra będzie osadzona w świecie Władcy Pierścieni, a podczas rozgrywki spotkamy znane z kart książki postacie (np. Legolasa czy Aragorna), które wystąpią w roli bohaterów i będą posiadać specjalne umiejętności. W grze będą dostępne dwie kampanie - w jednej wcielimy się w przedstawicieli reprezentujących rasy walczące w imieniu dobra, a w drugiej będziemy dowodzić zastępami orków i innych podłych sług Saurona.