RTX 3050 8GB - oto wszystkie znane warianty

RTX 3050 to najnowsza propozycja firmy Nvidia. Zaraz po prezentacji karty partnerzy producenta zaczęli zapowiadać swoje warianty. Oto one.

Foto: Asus

GeForce RTX 3050 jest pierwszą kartą graficzną klasy 50 przeznaczoną dla komputerów stacjonarnych, która jest w stanie obsłużyć najnowsze gry wykorzystujące ray tracing przy ponad 60 klatkach na sekundę. Karty RTX 3050, wyposażone w 8 GB pamięci GDDR6, będą dostępne od 27 stycznia u partnerów firmy NVIDIA na całym świecie w cenach rozpoczynających się od 1 359 zł. A jakie to karty i jacy partnerzy? Oto pełna lista ogłoszonych jak dotąd układów. Nie mamy wszystkich informacji na ich temat, ale co wiemy - prezentujemy.

Asus - producent zaprezentuje trzy warianty w liniach ROG Strix, Dual oraz Phoenix. ROG Strix będzie flagowcem z trzema wiatraczkami, czarno-srebrną kolorystyką oraz paskiem RGB. Dostępne złącza to 2 x HDMI 2.1 oraz 3 x DisplayPort 1.4a. Model Phoenix to jeden wiatraczek i ciemno-matowe wykończenie. Karta ta będzie przyjazna dla overclockerów i umożliwi samodzielne podkręcania zegara. Złącza to 1 x HDMI 2.1 i 3 x DP 1.4a. Ostatnia karta, Asus RTX 3050 Dual, to dwa wiatraczaki, matowe wykończenie i pasek RGB na górze karty. Złącza takie same jak w Phoenix.

Zobacz również:

  • Asus zdradza kilka szczegółów na temat nadchodzącego Zenfone'a 10. Jest szansa, aby go dostać za darmo
RTX 3050 8GB - oto wszystkie znane warianty

Foto: PNY

PNY - ten producent również planuje trzy modele: dwa Revel oraz jeden Uprising. Linia Revel to model z jednym oraz dwoma wiatraczkami, Uprising - dwa wiatraczki. Uprising utrzymany jest w ciemno-srebrnej kolorystyce, zajmuje dwa sloty, oferuje jedno złącze HDMI 2.1 i trzy DisplayPort 1.4a. Dwa kolejne modele to PNY RTX 3050 Revel EPIC-X oraz PNY RTX 3050 Revel EPIC-X. Ten pierwszy przypomina kolorystycznie Uprising, jednak jest od niego o cal krótsza. Oba modele Revel mają kolorystykę czarną, przełamywaną przez czerwone logo producenta na środku wiatraczków.

RTX 3050 8GB - oto wszystkie znane warianty

Foto: Zotac

Zotac - model Twin Edge ukaże się w dwóch wariantach: zwykłym oraz OC. Długość obu to 8,8", każdy ma dwa wiatraczki. Karty mają taką samą specyfikację: jedno złącze 8-pin, jeden interfejs HDMI 2.1, trzy złącza DisplayPort 1.4a. W modelu OC taktowanie to 1807 MHz, w standardowym wynosi 1777 MHz.

RTX 3050 8GB - oto wszystkie znane warianty

Foto: Colorful

Colorful - producent zapowiedział trzy modele: 3050 NB, 3050 Ultra W OC oraz 3050 Ultra W Duo. Flagowiec to Ultra W OC. Dominuje kolorystyka biała, przełamywana akcentami błękitnymi i purpurowymi oraz dodatkami żółtego. Mamy tu trzy wiatraczki - dwa 90 mm, jeden 80 mm w środku. Ultra W Duo to dwa wiatraczki. Model 3050 NB to potrójne chłodzenie i ciemna kolorystyka. Wszystkie układy mają jedno złącze HDMI i trzy DisplayPort.

EVGA - tu możemy oczekiwać dwóch wariantów: XC oraz XC Black. Oba mają dwa wiatraczki, a różni je obecność w pierwszy tylnej płytki. Żadnych szczegółów, niestety, póki co nie znamy.

RTX 3050 8GB - oto wszystkie znane warianty

Foto: Gigabyte

Gigabyte zapowiada trzy warianty: RTX 3050 Gaming OC, Eagle oraz Eagle OC. Pierwszy to trzy wiatraczki - dwa kręcą się w przeciwną stronę, niż trzeci. Ma to lepiej wpływać na strumienie powietrza, czyniąc je bardziej wydajnymi. Karty są utrzymane w kolorystyce srebrno-czarnej, którą przełamuje białe logo producenta i diody LED. Modele Eagle to dwa wiatraczki. Przeznaczone są na średnią półkę cenową. Mają długość 8,3". Niestety, niczego o nich na razie nie wiemy poza tym, że mają dwa złącza DisplayPort 1.4a i jedno HDMI 2.1. Gaming OC ma także trzy DP oraz dwa HDMI 2.1.

Źródło: Tom's Hardware


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: