Radeon 9700 PRO w wersji topowej

ATI uzupełniło linię produktów Radeon o model All-in-Wonder 9700 PRO. Jest to wersja z wbudowanym tunerem TV, modułem do przechwytywania materiału wideo oraz pilotem zdalnego sterowania.

Radeon 9700 PRO w wersji topowej

"Okręt flagowy" ATI ma kosztować ok. 500 USD, lecz w zamian będzie oferował więcej niż bogaty zestaw możliwości multimedialnych. Na śledziu karty znajdziemy złącze DVI-I (przejściówka D-Sub w komplecie) wejścia i wyjścia S-Video oraz kompozytowe (na wyposażeniu specjalny rozgałęziacz). Taktowanie rdzenia procesora i 128 MB pamięci to 325 i 620 MHz. Wbudowany, stereofoniczny tuner TV dysponuje pamięcią na 128 kanałów. W komplecie znajduje się także pilot zdalnego sterowania komunikujący się z pecetem przy pomocy pasma radiowego (działa przez ściany).

Pozostałe możliwości to przechwytywanie obrazu wideo i kodowanie go w czasie rzeczywistym do MPEG-2 (rozdzielczość do 720x480 przy 30 klatkach na sekundę). Oprogramowanie dorównuje możliwościom sprzętowym. Aplikacja MulTView pozwala na skorzystanie z funkcji PIP (obraz w obrazie), THRUVIEW umożliwia z kolei oglądanie na pulpicie (ikony są cały czas widoczne i można normalnie pracować) filmów DVD lub audycji telewizyjnych. Program Videosoap wyposażono w filtry redukcji szumów, poprawy ostrości oraz regulatory parametrów dla edycji wideo.

Nie zabrakło także nowości w postacie Fullstream, który używa opcji cieniowania pikseli do poprawy płynności i polepszenia jakości plików strumieniowych (m.in. filtr blokowy). Videoshader przyspiesza obróbkę wideo korzystając z funkcji sprzętowego cieniowania pikseli.