Radeon R9 Fury X vs. GeForce GTX 980 Ti: porównanie parametrów

Radeon R9 Fury X, jak wynika z testów przedstawionych przez AMD, znacząco pokonuje pod względem wydajności GeForce'a GTX Titan X. Pod względem "suchych" parametrów sprzęt Nvidii prezentuje się jednak całkiem dobrze. Czy tak samo jest w przypadku modelu GeForce GTX 980 Ti?

W poprzednim newsie zaprezentowałem "papierowe" porównanie pomiędzy kartami Radeon R9 Fury X i GeForce GTX Titan X. Wynikało z niego, że najnowsze osiągnięcie sprzętowe AMD pod pewnymi elementami znacznie pokonuje flagowca Nvidii, natomiast pod innymi ustępuje mu pola. Jak jednak wypada na tle niedawno wprowadzonego na rynek modelu GeForce GTX 980 Ti? Przedstawiają to poniższe tabele.

Radeon R9 Fury X vs. GeForce GTX GTX 980 Ti: specyfikacja

Radeon Fury X vs GeForce GTX 980 Ti

Radeon Fury X vs GeForce GTX 980 Ti

Radeon R9 Fury X vs. GeForce GTX GTX 980 Ti

Co przemawia za kartą Radeon R9 Fury X?

Radeon Fury X vs GeForce GTX 980 Ti

Radeon Fury X vs GeForce GTX 980 Ti

Co przemawia za kartą GeForce GTX 980 Ti?

Radeon Fury X  vs GeForce GTX 980 Ti

Radeon Fury X vs GeForce GTX 980 Ti

Jak widać, mamy tutaj podobną sytuację jak w przypadku wspomnianego GeForce'a GTX Titan X. To dlatego, że model GeForce GTX 980 Ti w porównaniu do flagowca Nvidii nie dotknęły mocne "cięcia" w specyfikacji (poza ilością pamięci), dzięki czemu wydajnościowo ustępuje on mu pola nieznacznie (a przy tym kosztuje ponad 1,5 tys. zł mniej).

__________________

Jak dokładnie sprawuje się najnowsza flagowa karta AMD będziemy mogli wam powiedzieć, gdy trafi do naszego laboratorium.