Radeon R9 Fury X vs. GeForce GTX Titan X: porównanie parametrów

Radeon R9 Fury X to ekstremalnie wydajna propozycja dla graczy. Jak wypada w "suchym" porównaniu parametrów z kartą GeForce GTX Titan X?

Karta Radeon R9 Fury X została zaprezentowana. Przedstawione przez firmę AMD jej kluczowe cechy zapowiadają się niesamowicie (mam tutaj przede wszystkim na myśli nowy rodzaj pamięci HBM, która w porównaniu do GDDR5 zapewnia trzykrotny wzrost wydajności na wat). Co jednak najważniejsze, radzić ona ma sobie z nawet najbardziej wymagającymi grami w ogromnej rozdzielczości 4K przy ustawieniach Ultra.

Obecnie posługiwać możemy się jedynie podanymi na jej temat danymi. Jak wypadają one na tle najgroźniejszej konkurencji, karty GeForce GTX Titan X? Prezentują to poniższe tabele.

Radeon R9 Fury X vs. GeForce GTX Titan X: specyfikacja

Radeon R9 Fury X vs GeForce GFX Titan X

Radeon R9 Fury X vs GeForce GFX Titan X

Radeon R9 Fury X vs. GeForce GTX Titan X

Co przemawia za kartą Radeon R9 Fury X?

Radeon R9 Fury X vs GeForce GFX Titan X

Radeon R9 Fury X vs GeForce GFX Titan X

Co przemawia za kartą GeForce GTX Titan X?

Radeon R9 Fury X vs GeForce GTX Titan X

Radeon R9 Fury X vs GeForce GTX Titan X

Jak widzicie, pod względem "suchych" parametrów każda z kart ma swoje mocne strony (karta Nvidii ma ich nawet jakby więcej). Patrząc jednak na przedstawione przez AMD dane na temat wydajności Radeona R9 Fury X w grze Far Cry 4 to ona jest bezapelacyjnym zwycięzcą. W rozdzielczości 4K i przy ustawieniach Ultra potrafiła zapewnić średnio 54 kl/s, zaś minimalnie 43 kl/s. W przypadku GTX Titan X możemy liczyć średnio na ok. 42 kl/s.

_____________

Jak dokładnie sprawuje się najnowsza flagowa karta AMD będziemy mogli wam powiedzieć, gdy trafi do naszego laboratorium.