Radeon X850 XT PE już w sklepach

Najszybsze karty graficzne ATI z procesorami Radeon X850 XT PE pojawiły się już w sprzedaży detalicznej. Ich producentem jest firma Sapphire.

karta graficzna ATI Radeon X850 XT PE

karta graficzna ATI Radeon X850 XT PE

Aktualnie karty można nabyć w Japonii i niektórych internetowych sklepach w USA. Niestety nie odnotowano na razie obecności tych produktów w Europie. Radeon X850 XT PE to najszybszy procesor graficzny firmy ATI. W stosunku do poprzednika - X800 XT PE posiada zmodyfikowany układ chłodzenia, który pozwolił na uzyskanie nieco wyższych częstotliwości taktowania.

Układ wyposażony jest w 16 potoków renderingu oraz 6 silników przetwarzania wierzchołków. Rdzeń taktowany jest z częstotliwością 540 MHz, natomiast 256 MB pamięci GDDR3 pracuje z prędkością 1180 MHz. Ceny kart oferowanych w Japonii są horrendalnie wysokie i oscylują w granicach 695 - 1000 USD. Z kolei rekomendowana cena wg. ATI powinna wynosić 549 USD. W USA ceny są podobne do żądanych w Japonii. Duże rozbieżności w cenach wynikają z dostępności różnych wersji - samej karty w wersji OEM, lub też wersji pudełkowej.


Zobacz również