Radeon z turbodoładowaniem

PowerColor wprowadził na rynek kartę graficzną #Radeon 9600 PRO Bravo Edition#, która w stosunku do kart konkurencji pracuje z wyższymi częstotliwościami taktowania.

Podkręcanie kart już na etapie produkcyjnym to sztuczka dobrze znana. Na masową skalę stosuje ją Gainward w modelach serii Golden Sample, podobnie działa także Triplex.

PowerColor znany był do tej pory z modeli standardowych, nie odbiegających od projektów referencyjnych dostarczanych przez wytwórców procesorów graficznych. Teraz jak widać strategia firmy uległa zmianie, czego przykładem jest model z układem ATI Radeon 9600 PRO.

Radeon PoweColora osiąga taktowania 400 MHz dla procesora i 680 MHz dla pamięci. O ile wartość 400 MHz jest dla modeli 9600 PRO standardowa to już 680 przekracza zalecenia o 80 MHz. Karta posiada 128 MB pamięci DDR SDRAM, wyjścia monitorowe D-Sub, DVI-I oraz telewizyjne. W zestawie producent dołącza odtwarzacz programowy DVD WinDVD 4.0 szóstą część Tomb Raidera – The Angel of Darkness oraz grę Big Mutha Truckers.

Cena karty nie została na razie ujawniona.


Zobacz również