Radeony z obsługą DirectX 11 w październiku

Serwis Digitimes.com, powołując się na niesprecyzowane bliżej źródła, donosi, że już w przyszłym miesiącu pojawią się w sprzedaży karty graficzne AMD/ATI Radeon obsługujące najnowszą wersję bibliotek DirectX. Mowa o kartach Radeon HD 5850 i Radeon HD 5870.

Ranking PC World - karty graficzne

Październikowa premiera kart byłaby potwierdzeniem słów Dirka Meyera, CEO i prezesa AMD, który już w kwietniu br. zapowiedział, że nowe karty zgodne z najnowszą wersją API Microsoftu trafią na rynek w tym samym czasie co system operacyjny Windows 7.

Nowe Radeony wykorzystywać będą rdzeń RV870 wykonany w 40-nanometrowym procesie technologicznym i zapewniający możliwość współpracy z pamięcią GDDR5.

W Sieci pojawiły się już nawet nieoficjalne zdjęcia karty HD 5870. Komentatorzy serwisu Xbitlabs.com zwracają uwagę na ich niezwykłą, jak na produkty ATI, długość.

AMD po raz pierwszy zaprezentowała karty wspierające technologię DirectX 11 na tegorocznych targach Computex w Taipei. Nvidia ma zaprezentować własną kartę z obsługą DirectX 11, opartą na układzie GT300, w grudniu br.