Radio Maryja uczy... robić strony WWW

Związana z Radiem Maryja toruńska Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej uruchamia w tym roku nowy kierunek - informatyka o specjalności techniki multimedialne. Uczelnia ojca Tadeusza Rydzyka chce na nim kształcić webmasterów. Warto zaznaczyć, że osoby pragnące dostać się na studia do WSKSiM powinny przedstawić - oprócz standardowego zestawu dokumentów - opinię proboszcza.

Jak czytamy na stronie uczelni, "absolwent studiów na kierunku informatyka w WSKSiM to specjalista przygotowany do sprostania wyzwaniom informatycznym stawianym przez współczesne media elektroniczne, zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej". Przedstawiciele szkoły zapewniają, że zajęcia na tym kierunku prowadzić będą specjaliści z "czołowych uczelni krajowych".

W planie studiów znalazło się miejsce na naukę programowania w różnych językach, naukę efektywnej pracy zespołowej w ramach projektów grupowych oraz "technologie internetowe".

Studia trwać mają 3,5 roku - po ich ukończeniu absolwent uzyska dyplom inżyniera informatyka. Nauka prowadzona będzie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Czesne wynosić ma 1900 zł, zaś wpisowe - 300 zł.

Więcej informacji znaleźć można na stronie WSKSiM.