RadioShark

RadioShark to umilający życie gadżet, który będzie świetnym prezentem dla każdej osoby, spędzającej dużo czasu przed monitorem Maca.

RadioShark to umilający życie gadżet, który będzie świetnym prezentem dla każdej osoby, spędzającej dużo czasu przed monitorem Maca.

Koncepcja tego produktu jest wyjątkowo prosta. Wiele osób lubi słuchać muzyki podczas pracy na komputerze, ale nie chce lub nie może użyć zwykłego radia. Dlaczego więc nie zastosować specjalnej przystawki?

Griffin przedstawił pierwszą wersję urządzenia już rok temu, ale dopiero niedawno trafiła ona do sklepów internetowych. RadioShark ma kształt płetwy rekina (stąd też pochodzi jego nazwa) i stanowi połączenie radia z nagrywarką, która korzysta z dysku twardego komputera. Po podłączeniu do portu USB Macintosha wystarczy skonfigurować dostarczone oprogramowanie, aby już po kilku minutach rozpocząć słuchanie radia na falach długich lub UKF. Jakość dźwięku jest bardzo dobra, pod warunkiem jednak, że moc sygnału radiowego jest wystarczająco wysoka.

RadioShark
Urządzenie służy jednak nie tylko do słuchania radia, ale także do nagrywania audycji na dysk twardy komputera. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk Record w interfejsie obsługi radia lub zaprogramować datę i godzinę rozpoczęcia żądanej audycji. Oczywiście możliwe jest także odtwarzanie nagranych audycji podczas zapisywania kolejnego nagrania.

W ten prosty sposób możemy na przykład wyjść na chwilę podczas trwania audycji, a następnie powrócić do słuchania bez utraty nawet jej części.

Ponieważ RadioShark pozwala na nagrywanie bezpośrednio do popularnego odtwarzacza iTunes, wszystkie nagrane audycje można bezproblemowo przenieść do iPoda w celu późniejszego odsłuchania.

RadioShark nie jest niezbędnym dodatkiem do komputera, ale będzie stanowiło miły prezent.

produkt RadioShark

producent Griffin,http://www.griffintechnology.com

cena brutto 300 zł

konkurenci brak

kontakt Cortland,http://www.cortland.pl

za:

Wygodna obsługa, odtwarzanie podczas nagrywania, nagrywanie do iTunes.

przeciw:

Brak.