Radiohead od dziś tylko w Sieci

Lider Radiohead zadeklarował, że zespół w najbliższym czasie nie będzie wydawał albumów na płytach. Zamiast tego grupa skoncentruje się na produkcji pojedynczych utworów i dystrybuowaniu ich alternatywnymi kanałami w Sieci.

Lider zespołu rockowego Radiohead, Thom Yorke, powiedział w wywiadzie dla magazynu "The Belive", że w najbliższym czasie grupa nie będzie nagrywać żadnych albumów wydawanych na tradycyjnych nośnikach. Zamiast tego Radiohead skoncentruje się na wydawaniu pojedynczych piosenek i maksi-singli publikowanych wyłącznie w Sieci.

Radiohead już wcześniej zasłynęło z ponadprzeciętnego zainteresowania nowoczesnymi metodami dystrybucji. Album "In Rainbows" wyprodukowany w 2007 roku został udostępniony w pierwszej kolejności w Sieci. Co więcej, internauci sami decydowali ile chcą zapłacić za muzykę. Nietypowa akcja odniosła sukces - album w wersji cyfrowej pierwszego dnia pobrało ponad milion osób. 40% z nich zapłaciła za niego około 2,26 dolarów. Wyniki te nie wpłynęły również negatywnie na sprzedaż tradycyjnym kanałem dystrybucji - w pierwszym tygodniu sprzedaży "In Rainbows" kupiło ponad 120 tys. osób.

Zespół Radiohead kilka dni temu udostępnił w Sieci singel "Harry Patch (In Memory Of)". Cena utworu wynosi dokładnie jeden funt, z adnotacją, że uzyskana ze sprzedaży kwota zostanie przeznaczona na cele charytatywne.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: