Radiowy iPod Nano

Firma Griffin Technology zaprezentowała transmiter FM przeznaczony specjalnie dla odtwarzaczy iPod Nano drugiej generacji. Urządzenie doskonale sprawdzi się na przykład w samochodzie, gdzie użytkownik może bez pomocy jakichkolwiek kabli posłuchać muzyki ze swojego iPoda przez odbiornik samochodowy.

iTrip nano

iTrip nano

iTrip przesyła muzykę odtwarzaną przez iPoda do odbiornika radiowego na ustawionej wcześniej częstotliwości. Urządzenie bardzo dobrze integruje się z odtwarzaczem, gdyż wszelkie ustawienia odbywają się przy pomocy jednego przełącznika, a informacje wyświetlane są na jego ekranie. iTrip nie potrzebuje dodatkowego zasilania i czerpie potrzebną mu energię z baterii odtwarzacza.

Dodatkowo transmiter wyposażony jest w przełącznik mono/stereo oraz system SmartSense, który automatycznie reguluje głośność w celu otrzymania najlepszej jakości przekazu. iTrip wyposażony jest także w port USB Mini-B, przy pomocy którego można ładować i synchronizować odtwarzacz oraz wkładkę ze specjalnego materiału zapobiegającego wyślizgnięciu się iPoda z transmitera.

iTrip pracuje w zakresie częstotliwości FM 88,1 - 107,9 MHz i ma zasięg od 3 do 15 metrów. Dostępna jest również wersja dla iPodów Nano pierwszej generacji. Cena urządzenia została ustalona na 49,99 dolarów.

Więcej informacji