Radom: zatrzymany mężczyzna dorabiający "na boku" przeróbkami konsol do gier

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą mazowieckiej komendy w Radomiu zatrzymali mężczyznę zajmującego się przerabianiem konsol do gier.

Policjanci z mazowieckiej komendy w Radomiu wpadli na trop nielegalnej działalności dzięki obserwacji Internetu. Okazało się, że zajmował się nią właściciel firmy naprawiającej i serwisującej urządzenia elektroniczne. Przerabiał on konsole do gier typu PSX, PsOne, PS2 i Xbox montując w ich środku specjalny chip (koszt "ulepszenia" to, w zależności od modelu, od 70 do 250 zł.). Dzięki niemu właściciele sprzętu mogli bez problemu korzystać z nielegalnych gier oraz filmów.

Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia oraz mieszkanie podejrzanego. Zabezpieczyli 15 urządzeń pozwalających na przerabianie konsol, 8 przerobionych konsol go gier, dysk twardy, 2 komputery stacjonarne, 3 komputery przenośne, karty pamięci SD oraz około 240 płyt CD i DVD z nielegalnym oprogramowaniem. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiadał też 2 karty oraz 2 dekodery cyfrowe umożliwiające nielegalny odbiór płatnej telewizji satelitarnej.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.