Rafał Kubacki: "Korzystam ze wszelkich sposobów komunikacji"

"Korzystam z komunikatorów IM, telefonii VoIP. Bywam także na czatach i forach internetowych. Naturalnie, najczęściej wykorzystywanym przeze mnie narzędziem jest poczta elektroniczna." - mówi w rozmowie z PCWK Online Rafał Kubacki trzykrotny Mistrz Świata i czterokrotny Mistrz Europy w Judo.

PCWK Online: Do czego najczęściej wykorzystuje Pan komputer i Internet? Jaki ma Pan komputer?

Rafał Kubacki: Posiadam laptop. Dzięki niemu mam możliwość komunikowania się poprzez sieć w dowolnym miejscu i o dowolnej porze dnia. Internet traktuję jako poważny kanał do komunikacji oraz pozyskiwania wielu interesujących mnie informacji - przydaje mi się praktycznie w każdej dziedzinie życia.

Rafał Kubacki

Rafał Kubacki - Urodzony 23.03.1967 we Wrocławiu. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu a niedawno również kierunku Prawo i Gospodarka w UE na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Marketingu i Zarządzania Jednostkami Służby Zdrowia na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Trzykrotny Mistrz Świata, czterokrotny Mistrz Europy i aż siedemnastokrotny Mistrz Polski w Judo. Odznaczony srebrnym medalem Europejskiej Unii Judo, wielokrotnie (złotym i srebrnym) Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Najlepszy sportowiec Polski 1993 roku w tradycyjnym plebiscycie czytelników "Przeglądu Sportowego"

Rafał Kubacki działa również w świecie polityki. W latach 1994-1998 był Radnym Rady Miejskiej Wrocławia, a od 2002 roku jest Radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Kandydował również do Senatu oraz Parlamentu Europejskiego

W swojej karierze miał tez szansę zaistnieć jako aktor. Zagrał Ursusa w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza "Quo Vadis" oraz wziął udział w niezależnym projekcie "Segment 76"

Jakie są Pana ulubione strony internetowe?

Nie wiem, czy można powiedzieć, że mam jakieś ulubione strony. Oprócz mojej własnej strony domowej najczęściej chyba korzystam z portali internetowych Onet oraz Wirtualna Polska. Oczywiście odwiedzam również witrynę uczelni oraz strony traktujące o sporcie - zwłaszcza o mojej dyscyplinie czyli Judo.

Czy własną stronę internetową zaprojektował Pan sam?

Niestety, nie jestem biegły w budowaniu stron internetowych. Projekt i wykonanie strony zleciłem więc osobie, która zajmuje się tym profesjonalnie. Naturalnie miałem w tym swój udział - od strony merytorycznej, nie technicznej. Na marginesie dodam, że strona ta będzie stopniowo ulegała rozbudowie i aktualizacji.

Czy korzysta Pan z innych niż poczta e-mail sposobów komunikacji w Internecie?

Aktualnie korzystam ze wszelkich dostępnych sposobów na komunikację poprzez Internet. Korzystam więc z komunikatorów IM, telefonii VoIP. Bywam także na czatach i forach Internetowych. Naturalnie, najczęściej wykorzystywanym przeze mnie narzędziem jest poczta elektroniczna.

Jakie zalety, a jakie wady Internetu Pan widzi?

Największą moim zdaniem zaletę Internetu można zawrzeć w stwierdzeniu, iż czego nie ma w Internecie tego nie ma w ogóle, nie istnieje. Sieć stała się obecnie jednym z najważniejszych źródeł informacji dla ludzi na całym świecie. Zauważmy, że spotykając się z jakąś ciekawą informacją w telewizji czy radio najczęściej w pierwszej kolejności pogłębiamy wiedzę na jej temat w Internecie. Największą słabością może być zaś to, iż po pierwsze informacje z wielu internetowych źródeł są mało wiarygodne - przecież każdy może zamieszczać w sieci co chce, a po drugie jeżeli wyeliminować 15 newralgicznych "węzłów" czy serwerów Internet się rozpadnie.

Czy komputer przydaje się Panu w pracy dydaktycznej?

Oczywiście. Przede wszystkim proszę zwrócić uwagę iż obecnie jestem na etapie pisania doktoratu. Komputer jest istotnym narzędziem w mojej pracy nauczyciela akademickiego, w komunikacji ze studentami, w przygotowaniu się do zajęć oraz, jak już powiedziałem, w pisaniu doktoratu.