Rage opóźnione, trafi do sklepów miesiąc później

Mamy złe informacje dla wszystkich fanów shooterów utrzymanych w klimacie survival horror - Rage od id Software pojawi się kilka tygodni później niż pierwotnie zakładano.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy, iż John Carmack już teraz zastanawia się nad kształtem kontynuacji gry Rage. Tymczasem okazuje się, że producent ma pewne opóźnienia związane z ukończeniem pierwszej części.

Pierwotnie premiera Rage planowana była na 13 września (świat) oraz 16 września w Europie. Teraz jednak, na oficjalnej stronie gry pojawiła się informacja o przesunięciu tej daty na (odpowiednio) 4 i 7 października.

Warto zaznaczyć, że jest to dość ryzykowne posunięcie ze strony id Software. Można bowiem przypuszczać, że gracze, wygłodzeni po letnim nieurodzaju, z niecierpliwością wyczekiwać będą dobrych shooterów. Co za tym idzie, premiera Rage powinna się odbyć jak najwcześniej.

Rage 2 już w planach, na "jedynkę" przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać...

Rage 2 już w planach, na "jedynkę" przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać...

Tymczasem gra ukaże się w samym środku gorącego okresu premier. Przypomnijmy, że na sklepowych półkach pojawią się: Resistance 3 (6 września; PS 3), Gears of War 3 (20 września; Xbox 360), Battlefield 3 (25 października; PC, Xbox 360 i PS 3) oraz Call of Duty: Modern Warfare 3 (8 listopada; PC, Xbox 360 i PS 3).