Ragnarok Online hakowany!

Międzynarodowe serwery popularnej gry typu MMORPG - Ragnarok Online padły ofiarą ataku hakerów, który zaowocował wyciekiem poufnych informacji na temat użytkowników serwera.

Atak został przeprowadzony 20 czerwca na międzynarodowe serwery Gravity znajdujące się w Kalifornii. Ponieważ część nieuprawnionych do tego użytkowników stworzyła przedmioty korzystając z przywilejów "game-mastera" firma zareagowała przywracając dane gry z poprzedniego dnia. W ramach rekompensaty wszyscy gracze zostali nagrodzeni dodatkowymi przedmiotami i punktami doświadczenia.

Okazało się jednak, że atak był bardziej niebezpieczny, niż początkowo uważano! Następnego dnia (21 czerwca) w Internecie pojawiła się pełna lista wszystkich użytkowników serwerów wraz z ich loginami i hasłami, umożliwiając logowanie się na konta każdego z zarejestrowanych użytkowników! Gravity natychmiast rozesłało e-maile z prośbą o potwierdzenie certyfikatów poszczególnych kont.

Aktualnie serwery Ragnarok Online są nieczynne i będą zamknięte do odwołania. Jak do tej pory firma Gravity nie skomentowała wydarzeń związanych z atakiem hakerskim i nie wiadomo czy wraz z loginami i hasłami, nie wyciekły również numery kart kredytowych, czy też inne poufne informacje na temat zarejestrowanych graczy.