Raj miłośników cyfrowej fotografii w Kolonii

26 września w niemieckiej Kolonii rozpoczęła się kolejna edycja targów Photokina, jednej z najważniejszych imprez poświęconych nowinkom ze świata cyfrowej fotografii i technologiom przetwarzania obrazu. Udział w targach zapowiedziało ok. 1,6 tys. producentów sprzętu i oprogramowania z ok. 45 krajów. Organizatorzy imprezy spodziewają się blisko 160 tys. zwiedzających.

Raj miłośników cyfrowej fotografii w Kolonii
Targi Photokina są dobrą okazją do bliższego zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie cyfrowej fotografii, bowiem większość prezentowanych tam produktów miała premierę jeszcze przed targami. Ekspozycje wystawców będą zajmować teren czterech hal o łącznej powierzchni 230 tys. m2. Udział w imprezie zapowiedzieli już tacy giganci rynku jak Microsoft, Panasonic, Kodak, Samsung, HP, Agfa Foto czy Konica Minolta, ale również - i to jest nowością - firma Apple (która w trakcie poprzedzającego otwarcie targów dnia prasowego zaprezentowała nową wersję swojej aplikacji dla fotografów Aperture 1.5).

Na gości targów czeka wiele przygotowanych przez organizatorów atrakcji, w tym skierowane głównie do profesjonalnych fotografów forum kontaktów "Meet the Professionals", wystawy artystów-fotografików i obiecujących adeptów fotografii "Visual Gallery", forum dla przedstawicieli wyższych uczelni "Academy meets Photokina", prezentacje nowości z zakresu poligrafii, prezentacje domowych zastosowań technologii audiowizualnych "Lifestyle media" oraz sympozjum na temat systemów audio-wideo z uwzględnieniem technologii HD.

Raj miłośników cyfrowej fotografii w Kolonii

Koelnmesse - miejsce targów Photokina w Kolonii

Co ciekawe, goście tegorocznej edycji Photokina będą też mogli podziwiać pokazy powietrzene ptaków drapieżnych (obserwację i fotografowanie ułatwią specjalnie udostępnione systemy tzw. "digiscopingu"), a przedstawicielki płci pięknej - wziąć udział w profesjonalnej stylizacji i sesji fotograficznej "Princess for one day", przeprowadzonej przez Guido Kappa, znanego fotografa gwiazd rozrywki.

Targi Photokina odbywają się co dwa lata. O poprzedniej edycji imprezy, która miała miejsce w 2004 r., szerzej pisaliśmy w artykule "Photokina: wojna na megapiksele wciąż trwa".

Targi potrwają do 1 października.

Więcej informacji:

http://www.photokina-cologne.com

http://www.photokina-show.com