Rajdowy weekend dla fanów Colina i Xpand Rally

Najbliższy weekend zapowiada się niezwykle ciekawie dla fanów rajdowych gier komputerowych. W dniach 25 - 27 lutego odbędą się bowiem dwie niezależne imprezy, podczas których będzie można zmierzyć się w walce o Mistrzostwo Polski w grach Colin McRae Rally 2005 (Warszawa) i Xpand Rally (Poznań Game Arena).

Xpand Rally

Xpand Rally

Rywalizacja w Xpand Rally będzie odbywać się na stoisku firmy Techland w ramach rozpoczynającej się w najbliższy piątek imprezy Poznań Game Arena. Impreza zaczyna się w piątek (25.II) o 12:00, od dania szansy osobom, które nie uczestniczyły w kwalifikacjach XR (odcinkach specjalnych), a chciałyby wziąć udział w Grand Finale (czytaj: Wielkim Finale). Oprócz zapisów odbędzie się również jazda próbna, dla wszystkich zainteresowanych. Ostatni z odcinków kwalifikacyjnych ochrzczony przez wydawcę jako OS: PGA rozpocznie się o 14:00 i potrwa aż do godziny 18:00. Piątkowe zmagania zakończą się jazdą dowolną.

W sobotę o godzinie 10:00 zacznie się finał Turnieju dla Szkół w grę Xpand Rally. O nagrodę główną komputery do pracowni informatycznej, walczyć będą reprezentanci gimnazjów i szkół średnich, którzy przebrnęli przez eliminacje. Zwycięzcy otrzymają dodatkowo pakiety gier i akcesoria komputerowe. Najlepsi zawodnicy z tej rywalizacji, przesiądą się z klawiatur na kierownice, by walczyć o dziką kartę do Finału Mistrzostw Polski.

Start wielkiego Finału Xpand Rajdu zaplanowany jest na godzinę 14:00. Wtedy to na profesjonalnych rajdowych fotelikach zasiądą Ci najlepsi (pełna lista osób, które zakwalifikowały się do tych rozgrywek znajduje się tutaj).

Finał zakończy się o godzinie o 18:00. Po finale nastąpi rozdanie cennych nagród, wśród których znajdują się: profesjonalny fotelik rajdowy i kierownica MOMO Logitech, karty graficzne NVIDIA GeForce 6800 i inne. Dzień zakończy jazda dowolna w towarzystwie najlepszych.

Colin

Colin

II Mistrzostwa Polski w grę Colin McRae Rally 2005 odbędą się w dniach 25-27 lutego, w warszawskim kinie Silver Screen przy ulicy Puławskiej 17. Podczas pierwszych dwóch dni imprezy rozgrywane będą eliminacje, w których udział może wziąć każdy, kto wykupi bilet (5 zł) i zgłosi się na stanowisko startowe w sali kinowej. W niedzielę natomiast odbędą się półfinały i finały mistrzostw oraz Turniej Kierowców Zawodowych, do którego przystąpią m.in. Grzegorz Grzyb wraz ze swoim pilotem Przemkiem Mazurem, Stefan Karnabal, Maciej Lubiak i Krzysztof Gęborys, Grzegorz Gac oraz jedyny polski kierowca Formuły 3 - Robert Kubica.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów, m.in.: procesor Intel Pentium 4 530 z technologią Hyper-Threading, płyta główna Intel D915GAVL, 19" monitor LCD SyncMaster 920T, nagrywarki DVD Samsung, głośniki Logitech Z2300 z certyfikatem THX, kierownica Logitech MOMO Racing oraz gry komputerowe wydane przez firmę CD Projekt.

Impreza startuje w piątek (25.02) o godzinie 14:00 i tego dnia potrwa do godziny 20:00. W sobotę (26.02.) gracze będą mogli rywalizować od godziny 10:00 do 20:00, a niedzielne pojedynki najlepszych będą odbywać się w godzinach 10:00 - 18.00.


Zobacz również