Rakieta tenisowa do Wii? Czemu nie?

Zwiedzając hale CeBIT 2007 natrafiliśmy na bardzo ciekawe stoisko z konsolą Wii. Ekspozycja przyciągnęła wielu widzów. I nie ma się czemu dziwić, bo zaprezentowane zostały bardzo ciekawe gadżety...

Rakieta tenisowa do Wii? Czemu nie?

Wii jak zawsze nie sprawia zawodu. Tak jak na każdej imprezie gamingowej, tak i na tej, konsola wzbudziła wiele emocji. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się unikatowe gadżety, jakie pokazali wystawcy.

Wśród zaprezentowanych ciekawostek znalazły się m.in. specjalne plastikowe uchwyty do wiimote'ów. Używając ich można w prosty sposób przekształcić swój kontroler w rakietę tenisową, kij golfowy czy też kierownicę rajdową. Pojawiły się również specjalne rękawice bokserskie.

Wydawałoby się, że plastikowa obudowa to zbędny gadżet. W końcu nie zawiera żadnych dodatkowych, funkcjonalnych elementów. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej. Gra w golfa przy użyciu ''kija'' nabiera zupełnie nowego smaku.

Do innych ciekawostek związanych za konsolą Nintendo zaliczyć można podstawki ładujące wiimoty, kolorowe pokrywy dla padów lub metalowe elementy ułatwiające poruszanie kontrolerem małym dzieciom.

Niestety przedstawiciele firmy, która podejmie się dystrybucji sprzętu w Europie, jeszcze nie ustalili ceny poszczególnych gadżetów. Wiadomo jedynie, że trafią na zachodnie rynki w przeciągu kilku najbliższych tygodni.