Rakietowy napęd Matsushity

Japońska firma Matsushita, znana pod markową nazwą Panasonic, opracowała technologię zapisu danych umożliwiającą zgromadzenie 200 GB na jednym twardym dysku.

Firma Matsushita (Panasonic) opracowała technologię zapisu danych umożliwiającą produkcję dysków twardych o pojemności do 200 GB. Według przedstawicieli firmy, właściwy zapis i odczyt tak gęsto 'upakowanych' danych przez głowicę został uzyskany przy pomocy krzemowego dysku, na którym sygnały sterujące fizycznym ruchem głowicy są zapisywane 'luźniejszych'ścieżkach. Sygnały gromadzone na krzemowym dysku pełnią rolę adresów i komend dla porcji danych i są zapisywane w krzywych rozpościerających się od centrum do krawędzi dysku. Dodatkowa technologia zapewnia stabilną rotację talerzy.

W efekcie napędy produkowane w nowej technologii będą w stanie gromadzić maksymalnie do 200 GB informacji na jednym dysku: czyli kilkakrotnie więcej niż najpojemniejsze dyski twarde dostępne obecnie na rynku. Przedstawiciele Matsushity oświadczyli, że więcej informacji na temat nowych urządzeń pojawi się w niedalekiej przyszłości.

www.panasonic.com


Zobacz również