Rambo w konsoli

Firma Lions Gate opublikowała listę 12 filmów, które w pierwszej kolejności wydane zostaną na dyskach UMD (można je odtwarzać w przenośnej konsoli do gier Sony PSP). Wśród nich znalazły się zarówno tytuły całkiem świeże - m.in. "SpiderMan 2" czy "Ocean strachu", jak i klasyka - "Rambo: Pierwsza krew" i "Total Recall".

Z PSP w dłoniach

Z PSP w dłoniach

Konsola PSP wyposażona jest w panoramiczny, kolorowy wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 4,3" i rozdzielczości 480 x 272 pikseli. Urządzenie waży ok. 260 g. PSP zaprojektowana została jako konsola do gier - choć można na niej również odtwarzać pliki audio i wideo (urządzenie ma wyjścia słuchawkowe i wbudowane głośniki). Konsola obsługuje nośniki UMD, na których zmagazynować można 1,8 GB danych.

Wśród 12 filmów, które na tych krążkach wyda wytwórnia Lions Gate, znalazły się m.in. "SpiderMan 2", "Total Recall" (Pamięć absolutna), "Ocean Strachu", "Rambo: Pierwsza krew" oraz "The Punisher and House of the Dead". Już wcześniej zapowiedziano, że na krażkach UMD wydane zostaną filmy "XXX", "Hellboy", "Resident Evil: Apocalypse" oraz "Once Upon a Time in Mexico".

Za płyty z nowszymi filmami zapłacić trzeba będzie ok. 30 USD, starsze filmy kosztować mają 10-20 USD. Płytę z "SpiderManem 2" za darmo otrzyma w USA pierwszy milion nabywców konsoli.

Konsola Sony PSP jest już dostępna w Japonii - pod koniec marca powinna się pojawić również w Europie i USA.


Zobacz również