Rambo wraca do gry po ponad 20 latach

Brytyjska firma zamierza wydać grę Rambo już w 2012 roku - właśnie zabezpieczyła prawa do przeniesienia słynnej filmowej sagi do świata gier.

John Rambo

Reef Entertainment odkupiło prawa do gry od StudioCanal. Rambo ma pojawić się w 2012 roku na trzech platformach - Xbox 360, i PC. I jak zapowiada Craig Lewis z Reef gra ma uchwycić atmosferę filmu, dzięki której filmy z serii Rambo były takim sukcesem.

John Rambo i Niezniszczalni - filmy Stalone’a po chudych latach znowu świecą triumfy

- Jestem wielkim fanem filmów z Sylvestrem Stallone​. Wraz z sukcesem ostatniego John Rambo i dużemu apetytowi na film Niezniszczalni 2, który ma pojawić się w następne lato, uważamy że to właściwy moment, by wykorzystać licencję - powiedział Peter Rezon, CEO firmy Reef Entertainment.

John Rambo

John Rambo

Rambo po 20 latach - czy będzie typowa gra licencyjna?

Rambo w świecie gier? Popieram, tylko dlaczego tak późno? Oby tylko nie była to typowa gra licencyjna, której jedyną zaletą jest znany tytuł. Niestety większość gier opartych filmach jest bardzo słaba. I last but not least - ciekawe, czy gra nie będzie stroniła od brutalności? Bo Rambo to nie bajka na dobranoc, a ugrzeczniona wersja pozbawiona pierwszej krwi nie jest tym, co fani chcieliby zobaczyć na ekranach swoich komputerów (lub konsol).

Rambo

Rambo

Rambo jak Duke Nukem?

Ostatni raz Rambo pojawił się w świecie gier w... 1990 roku na komputerach ZX Spectrum i Amiga. A więc to już autentyczne muzeum...Długo czekaliśmy na rezurekcję w świecie gier popularnego filmowego herosa i wygląda na to, że wreszcie się doczekamy. Oby tylko Rambo był grą, której nie trzeba się będzie wstydzić, tak jak to stało się z żenująco słabym Duke Nukem Forever. Na tę grę też czekaliśmy kilkanaście lat, a wyszło... tak jak wyszło. Oby Rambo nie był grą z tej samej parafii.