Ramka do zdjęcia kompatybilna z Windows Vista

Firma Pacific Digital zaprezentowała ramkę do zdjęcia, która, jak twierdzi producent, pozwala na wykorzystanie "dodatkowych funkcji multimedialnych wbudowanych w Windows Vista". Urządzenie pojawi się na rynku w pierwszej połowie 2006 roku.

Ramka - będąca w rzeczywistości wyświetlaczem TFT LCD - nosi nazwę Digital MemoryFrame MV800. Do komputera można ją podłączyć przy pomocy USB albo Wi-Fi. Producent zaimplementował w niej obsługę kanałów RSS oraz dostępnych w Windows Vista technologii Windows Media Connect i Windows Connect Now (patrz również artykuł: "MS: 'Win XP mógłby być lepszy, Longhorn taki będzie'").

Ramka do zdjęcia kompatybilna z Windows Vista

Ramka MV800 (źródło: Pacific Digital)

Kiedy w okolicy ramki pojawi się maszyna z Windows Vista, przełączy się ona w tryb odbierania danych z serwera multimedialnego - czyli właśnie z komputera działającego pod kontrolą nadchodzącego systemu Microsoftu.

MV800 obsługuje sprzętową dekompresję plików w formatach MPEG1/2/4, MP3, JPEG. Ma wymiary 217 x 211 x 45 milimetrów, waży 1,5 kg. Wbudowano w nią czytnik kart pamięci 5-w-1. Maksymalna obsługiwana rozdzielczość to 640x480.