Randka z Sieci

Czy miłość można znaleźć w Internecie? Nic prostszego! Wystarczy zarejestrować się w jednym ze sprawdzonych przez nas portali randkowych.

Pośpiech i ciężka praca do późna to dla wielu osób codzienność. Brak czasu sprawia, że nie ma kiedy wyjść na miasto, porozmawiać z przyjaciółmi, potańczyć i poznać kogoś interesującego. Do tego współcześni Polacy w pogoni za karierą przenoszą się do dużych miast, gdzie stają się anonimowi i jeszcze bardziej samotni - starych znajomych już nie ma, a nowych nie ma kiedy poznać. Jest jednak alternatywa dla samotnych wieczorów - randka w Internecie.

Na ratunek przychodzą bowiem serwisy randkowe online - miejsca, gdzie każdy, niezależnie od wieku i lokalizacji, ma szansę poznać kogoś ciekawego, porozmawiać, a nawet spotkać się w realnym świecie. Niejedna z takich e-randek skończyła się małżeństwem! Bo przecież prawdziwe uczucie może pojawić się wszędzie...

Zobacz również:

  • Twitter się sypie. Musk wystraszył pracowników
  • 10 najlepszych filmów erotycznych w historii

Wszystkie serwisy randkowe opierają się na podobnych zasadach działania, niezależnie od tego, czy są to witryny płatne, czy darmowe.

Pierwszym krokiem do odnalezienia "drugiej połówki" jest zarejestrowanie się. Trwa to zaledwie chwilę - należy wymyślić sobie pseudonim (nick), określić hasło i podać adres e-mail. Dobrze by było, żeby Nick mówił coś o nas drugiej osobie, dlatego warto uruchomić wyobraźnię. Pseudonimy w rodzaju "Kasia_123" czy "Adam5_1975" są zbyt banalne, a "Napalony_1975" czy "sexmagda19" świadczą o jednoznacznym celu naszych poszukiwań...

Po potwierdzeniu rejestracji specjalnym e-mailem czas na stworzenie profilu. Obowiązkowo trzeba podać zwykle płeć, orientację seksualną, miejsce zamieszkania i wiek. Pozostałe dane traktowane są jako uzupełniające i dotyczą najróżniejszych aspektów - m.in. wyglądu, wykształcenia, ulubionych książek, preferencji muzycznych czy filmowych, a nawet nałogów czy posiadanych dzieci i związków. Im więcej takich informacji podasz, tym lepiej. W ten sposób pomożesz potencjalnym zainteresowanym szybko do siebie dotrzeć - serwisy oferują bowiem zaawansowane wyszukiwanie osób wedle interesujących nas szczegółów. Na koniec należy napisać krótką informację o sobie - będzie ona twoją wizytówką, zachęcającą innych do obejrzenia twojego profilu. Nie warto oszukiwać (a już szczególnie na temat statusu związku) - prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw, powodując komplikacje i nieprzyjemności.

Podczas tworzenia wirtualnego profilu nie należy ujawniać pełnego imienia i nazwiska oraz informacji kontaktowych - zwłaszcza numeru telefonu, adresu czy służbowego e-maila. Ujawniając zbyt wiele danych osobowych, można paść ofiarą cyberstalkingu (nękania w Sieci) czy czegoś jeszcze gorszego. Wypełniając kolejne rubryki, zastanów się też, czego tak naprawdę szukasz. Zwykle w wypełnianym formularzu znajduje się pytanie o cel znajomości - w tym miejscu szczególnie zalecamy szczerość. Na koniec można wzbogacić profil swoimi zdjęciami. Warto dołączyć choć jedną fotografię - większość użytkowników e-randek ignoruje profile osób, które ich nie mają. Zwykle zdjęcie nie pojawia się na stronie od razu - moderator serwisu sprawdza najpierw, czy nie jest wulgarne lub niezgodne z prawem.

Znaleźć ideał

Podstawowym narzędziem w serwisach randkowych jest wyszukiwarka. Dzięki niej można niezwykle precyzyjnie określić swoje oczekiwania - np. chcesz poznać blondyna ze zdjęciem w profilu, w wieku 25-35 lat, bez nałogów, wierzącego, z wyższym wykształceniem, słuchającego jazzu i o niebieskich oczach. Ile osób spełni twoje wymagania, to już inna kwestia...

Pamiętaj, że szukając partnera w sieci, lepiej nie liczyć na stuprocentową uczciwość napotkanych osób. Ludzie naginają prawdę na swój temat, głównie po to, by stać się bardziej atrakcyjnymi. Często zamieszczone informacje są przekłamane, a nawet całkowicie fikcyjne. Szczególną uwagę należy zwrócić na zdjęcie - kadrowanie czy retusz czynią cuda, oczywiście do momentu osobistego spotkania... Poza "podkręcaniem" wyglądu, zdarza się też udawanie niezwykłej inteligencji czy błyskotliwości. To jednak łatwo zweryfikować podczas pierwszego czatu. Nie da się jednak w ten sposób wykryć wszystkich wad poznanej w Internecie osoby, dlatego jeśli ktoś cię zainteresował, od razu zaproponuj spotkanie w "realu". Inaczej łatwo można zadurzyć się w wykreowanym w Sieci wizerunku drugiej osoby i przeżyć później bolesny zawód.

Randka na Facebooku

Coraz częściej do zdobywania nowych znajomości wykorzystywane są serwisy społecznościowe. W wielu portalach służy do tego wyszukiwarka znajomych, gdzie oprócz miejsca zamieszkania, wieku czy płci, można określić np. pożądany znak zodiaku, zainteresowania czy słowa kluczowe. Bywają też tacy, którzy wyszukują partnera do rozmowy, korzystając z komunikatorów, zwłaszcza z GG.

Randka z Sieci

Najpopularniejsze portale w liczbach


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: