Ranking: najlepsze netbooki - dla kobiety, studenta, ucznia

Najlepszy dla ucznia

Wspominaliśmy już o naszych studentach, ale co z uczniami? Dla nich też mamy małe porównanie trzech produktów. Tym razem jednak mniej martwimy się czasem pracy na baterii i obecnością interfejsów bezprzewodowych, a skupiamy się przede wszystkim na opłacalności.

Zaprezentowane urządzenia oferują absolutnie bezkonkurencyjny stosunek wydajności do ceny, są też lekkie (żeby nie przeciążać tornistra malucha) i mają grube, w miarę wytrzymałe obudowy. Ich największą wadą - tak jak olbrzymiej większości netbooków - jest brak napędu DVD, który zmusi rodziców do tworzenia obrazów ISO płyt z grami i programami edukacyjnymi oraz do zainstalowania dziecku DaemonTools.

Oto nasze TOP 3 netbooków dla uczniów (stan na sierpień 2009):

Ranking: najlepsze netbooki - dla kobiety, studenta, ucznia

Asus Eee PC 1000H

1. Asus Eee PC 1000H

Nawet jeśli małe jest piękne, to dla wielu ważniejszy od urody jest komfort użytkowania. W wypadku pierwszych modeli Eee PC trudno było mówić o wygodzie - malutka klawiatura i 7-calowy ekran były za małe nawet dla dzieci.

Dlatego uczniom polecimy raczej ASUSa Eee PC 1000H, wyposażonego m.in. w Bluetooth i obsługę bardzo szybkiego WiFi n, oraz procesor Intel Atom 1,6 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej, 160 GB HDD. Za 10 calowy sprzęt zapłacimy 1430 zł, ale na pewno jest to cena, która zagwarantuje porządną wydajność za niewygórowaną cenę.

Ranking PC Worlda: Asus Eee PC 1000H

2. Asus Eee PC 1000HE

Asus Eee PC 1000HE to odświeżona wersja doskonałego netbooka Eee PC 1000H, lidera w lutowym zestawieniu PC Worlda.

W porównaniu do poprzednika oferuje pojemniejszą baterię i nieco szybszy procesor. Obudowa, matrycą są identyczne i bardzo dobrze, bo poprzednik był chwalony za te elementy wyposażenia. Procesor z jakim teraz mamy do czynienia to też Intel Atom ale już o taktowaniu 1,66 GHz. Reszta podzespołów jest bez zmian czyli, 1 GB pamięci RAM, 160 GB powierzchni dyskowej oraz 10 calowa matryca. Za 50 minut pracy na baterii więcej, mamy zapłacić 100 zł (1530 zł).

Ranking PC Worlda: Asus Eee PC 1000HE

3. Asus Eee PC 901-BK031X

Ten netbook pojawił się już w naszym zestawieniu w kategorii Najlepszy dla studenta. Myślę, że nie dziwi ten fakt, że Asus Eee PC 901 pojawia się tez tutaj. Eee PC 901 oferuje nie złą wydajność, bardzo długi czas pracy na akumulatorze oraz m.in. Bluetooth oraz WiFi n. Zaglądając do specyfikacji ujrzymy standardowy procesor Intela o taktowaniu 1,6 GHz, 1 GB RAM, 12GB dysk SSD oraz 9 calową matrycę. To wszystko można dostać już za 1099 zł. Idealne rozwiązanie dla ucznia.

Ranking PC Worlda: Asus Eee PC 901-BK031X

Czytaj dalej: najszybszy na rynku


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: