Ranking: najlepsze netbooki - dla kobiety, studenta, ucznia

Najszybszy na rynku

Nie masz ochoty na targanie torby z notebookiem, która często waży blisko 5kg? Wymień swój sprzęt na netbooka. Poniżej prezentujemy wam trzy najwydajniejsze na rynku "maluchy".

Oto nasze TOP 3 najszybszych, najwydajniejszych netbooków (stan na sierpień 2009).

Ranking: najlepsze netbooki - dla kobiety, studenta, ucznia

Asus N10J-HV010C

1. Asus N10J-HV010C

Bardzo trudno jednoznacznie sklasyfikować ten komputer: niby netbook, bo oparty na procesorze Intel Atom (1,6 GHz) i pozbawiony wewnętrznego napędu optycznego, ale niektórymi elementami wyposażenia oraz ceną wychodzący poza tę kategorię. ASUS modelem N10J stawia pomost między netbookami i subnotebookami, proponując mobilne urządzenie internetowe z porządnym układem graficznym.

Przyglądając się specyfikacji tego urządzenia zobaczymy, że oprócz wspomnianego Atoma mamy również do czynienia z 2GB pamięci RAM DDR2, aż 250GB HDD, oraz bardzo wydajną kartą graficzną jak na netbooka nVidia GeForce 9300 GS. Wszystko to przykryte 10 calową matrycą. Myślicie pewnie, że za taką wydajność trzeba sporo zapłacić. Macie rację. Za taki sprzęt zapłacimy 2499 zł.

Ranking PC Worlda: Asus N10J-HV010C

2. Acer Aspire One D150

Następca udanego i bardzo popularnego netbooka Acera wreszcie otrzymuje większy ekran i długo działa na baterii. Do tego trzeba jeszcze dodać całkiem nie zła wydajność jak na 10 calowy sprzęt. Intel Atom 1,6 GHz, 1 GB RAM oraz 160 GB HDD sprawiło, że Acer stał się "numerem dwa" w naszym zestawieniu. W naszych testach ten produkt uzyskał aż 747 punkty w 3DMarku03. Za to "cacko" musimy zapłacić 1599 zł

Ranking PC Worlda: Acer Aspire One D150

3. Lenovo IdeaPad S10

Seria notebooków IdeaPad odróżnia się od pozostałych modeli Lenovo interesującym, nowoczesnym wzornictwem, które przyciąga uwagę. Szkoda więc, że w wypadku pierwszego netbooka chińskiej firmy poza nazewnictwem nie zaczerpnięto wiele z rodziny klasycznych laptopów. Mimo wszystko, wygląda nie mówi nam o tym co siedzi pod maską tego netbooka. Unosząc 10 calową matrycę znajdziemy Atoma 1,6 GHz, 1024 MB pamięci operacyjnej oraz magazyn danych o pojemności 160 GB. Wszystkie te komponenty produkują 631 punktów w 3dMarku03. Cena to tylko 1499 zł.

Ranking PC Worlda: Lenovo IdeaPad S10

Czytaj dalej: najbardziej uniwersalny


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: