Ranking: najlepsze netbooki - dla kobiety, studenta, ucznia

Najbardziej uniwersalny

Przeglądając znane w sieci fora internetowe często spotykamy się z pytaniami: "Jakiego mam kupić netbooka - sprzęt do wszystkiego". Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że każdy potrzebuje sprzętu do własnych zadań.

Zestawiliśmy dla was trzy produkty, które oferują maksymalne możliwości, gwarantują mobilny dostęp do sieci, mają szybkie procesory, dużo pamięci, wydajne karty graficzne i są naprawdę doskonałymi kandydatami do zastąpienia laptopów.

1. Asus N10J-HV010C

Wspomniany wcześniej Asus, który jest netbookiem oferującym najwyższą wydajność, również w kwestii uniwersalności wiedzie prym. Same parametry tego małego "potworka" sprawiają niezłe wrażenie (Intel Atom 1,6 GHz, 2GB RAM, 250GB, GF 9300GS) a dodając do tego złącze HDMI czy Gniazdo Express Card 34mn, N10J sprawa wrażenie multimedialnego sprzętu. I tak właśnie jest. Rzadko który netbooka oferuje samo gniazdo Express Card, które pozwala nam na szybką rozbudowę netbooka. Niestety jesteśmy zmuszeni zapłacić za takie wygody około 2499 zł.

Ranking PC Worlda: Asus N10J-HV010C

Ranking: najlepsze netbooki - dla kobiety, studenta, ucznia

ICom LightBook 1020

2. ICom LightBook 1020

Podstawowa zaleta netbooka leży nie w jego niewielkich rozmiarach, lecz chyba przede wszystkim w niskiej cenie - przynajmniej w porównaniu do klasycznych notebooków. Tymczasem produkt firmy ICom cenowo równa się z większymi kuzynami, ale nie możemy zapomnieć o jego niezłej wydajności.

Intel Atom 1,6 GHz, 2GB RAM oraz 250GB dysk twardy produkuje 613 punktów w 3DMark03. Taka konfiguracja LightBooka daje mu możliwość sprostania nie jednemu zadaniu. Szkoda tylko, że jesteśmy zmuszeni zapłacić z iComa aż 1999 zł.

Ranking PC Worlda: ICom, LightBook 1020

3. Acer Aspire One 751h-52Br

Dlaczego ten netbook stał się jednym z TOP 3 w naszym zestawieniu? Głównie ze względu na matrycę. 11,6 cali oferuje na pewno większy komfort podczas pracy z tym Acerem. Dodając do tego pełnowymiarową klawiaturę mamy świetny, mobilny sprzęt.

Szkoda, że w cenie 1999 zł producent nie zainstalował jeszcze modemu HSDPA. Dałoby to pełny obraz netbooka z wydajnym zasilaniem bateryjnym oraz dostępem do sieci Internet w każdym miejscu. Pozostałe podzespoły są raczej standardowe dla tego typu urządzeń (Atom 1,33GHz, 1 GB RAM, 160 GB HDD).

Ranking PC Worlda: Acer Aspire One 751h-52Br

Podsumowanie

Netbooki kierowane są przede wszystkim do osób, które potrzebują niskiej masy, długiego czasu pracy na baterii i wydajności na poziomie laptopa sprzed roku - kosztem wielkości ekranu oraz wygody pracy.

Od czasu gdy na rynku pojawił się pierwszy model netbooka wyprodukowany przez firmę Asus, widzimy ciągle pojawiające się nowe modele tych maleństw. Lenovo, MSI, Acer i wiele innych producentów pos zło w ślady Asusa i jego Eee PC. Mamy nadzieje, że to zestawienie ułatwi wielu naszym czytelnikom dokonanie wyboru.

Autorzy tekstu: Przemysław Niewiadowski, Łukasz Bigo


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: