Ranking: najlepsze netbooki - dla kobiety, studenta, ucznia

Netbooki to stosunkowo nowa kategoria sprzętowa, która natychmiast zyskała olbrzymią rzeszę zwolenników. Kupują je wszyscy ci, którzy potrzebują lekkiego, maleńkiego komputera pozwalającego na w miarę wygodną pracę w domu i na świecie. Często jednak jest to zakup przypadkowy, wynikający z aktualnej oferty operatora GSM albo promocji cenowej obowiązującej w pobliskim supermarkecie. Dlatego postanowiliśmy przygotować mały przewodnik: przygotowaliśmy zestawienie TOP 3 najlepszych netbooków w kategoriach, które wydały nam się najrozsądniejsze. Mamy propozycje dla netbooka dla kobiety, dla ucznia, dla studenta oraz dwa rankingi z najszybszymi i najbardziej uniwersalnymi modelami.

Najlepszy dla kobiety

Zacznijmy od kategorii "netbook dla kobiety". Pytane przez nas panie często stwierdzały, że "te małe komputerki bardzo im się podobają", ale podczas zakupów decydują się na poradę znajomego mężczyzny. Jako ważne dla siebie kategorie wymieniały elegancję urządzenia i niewielką masę. Niebagatelna była możliwość w miarę bezpiecznego oddania komputera dzieciom do zabawy.

Rzadko i dość wstydliwie wspominaną cechą był właściwy kształt klawiszy - "żeby nie łamały paznokci". Staraliśmy się uwzględnić te kategorie w poniższym zestawieniu, choć, nie ukrywamy, spełnienie ostatniego warunku było dość trudne.

Oto nasze TOP 3 netbooków dla kobiety (stan na sierpień 2009).

1. ASUS Eee PC T91

Ranking: najlepsze netbooki - dla kobiety, studenta, ucznia

Asus Eee PC T91

ASUS PC T91 to najlżejszy (0,954 kg + 0,15 kg zasilacza), jeden z najbardziej eleganckich, a przy okazji całkiem nieźle wyposażony netbook. To jednocześnie pierwszy na naszym rynku netbook Asusa wyposażony w dotykowy ekran. Ciekawostka, gadżet? Z pewnością, ale może się okazać bardzo przydatny gdy np. na komputerze mają pracować dzieci, które nie umieją jeszcze pisać na klawiaturze.

Również dorośli będą mieć sporo frajdy z dotykowego ekranu. W tym dotykowym "brzdącu" znajdziemy procesor Intel Atom 1,33 GHz, 1 GB pamięci RAM, 160 GB przestrzeni dyskowej oraz dotykową 8,9" matrycę. Sugerowana cena za ten produkt to 1999 zł.

Ranking PC Worlda: ASUS Eee PC T91

2. Dell Inspiron 910

Zanim Dell Inspiron 910 (1 kg + 0,18 kg zasilacza) pojawił się na rynku, kilkakrotnie zmieniał swoje imię. I nawet dziś do końca nie wiadomo, czy bardziej wskazane jest posługiwanie się tym oznaczeniem, czy też równie często używanym Mini 9. Tak czy owak, mówimy o netbooku Della wyposażonym w 8,9" ekran, a więc wpisującym się w główny nurt miniaturowych komputerów przenośnych.

W wyposażeniu tego netbooka znajdziemy standardowy procesor Intel Atom taktowany zegarem 1,6 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 16GB dysk twardy wyprodukowany w nowej technologii SSD. Cena waha się w graniach 1599 zł.

Ranking PC Worlda: Dell Inspiron 910

3. Toshiba NB100

Toshiba NB100 (1 kg + 0,312 kg) należy do rzeszy urządzeń opartych na procesorze Intel Atom (1,6 GHz). Podstawowe parametry netbooka nie wyróżniają go zbytnio od rywali takich jak ASUS Eee PC 901, Acer Aspire One 150B czy MSI Wind U100. Toshiba postawiła na najbardziej standardową specyfikację, jaką jest ekran o przekątnej 8,9 cala (1024x600), 1 GB pamięci i twardy dysk 80 GB. Odpowiada to konfiguracji Eee PC 901, a z wyjątkiem mniejszego wyświetlacza - również Winda U100. Mimo wszystko za Toshibę zapłacimy najmniej - 1290 zł.

Ranking PC Worlda: Toshiba NB100

Czytaj dalej: najlepszy dla studenta


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: