Ranking przeglądarek: Firefox wyprzedził Internet Explorera w Polsce

Jak wskazują statystyki prezentowane w serwisie Ranking.pl, największym udziałem w polskim rynku przeglądarek może pochwalić się już aplikacja Mozilli. Firefox w drugiej połowie marca wyprzedził przewodzącego dotychczas Internet Explorera.

Przypomnijmy, że Ranking.pl kompletuje wyniki popularności poszczególnych przeglądarek internetowych w oparciu o liczbę odsłon generowanych przez internautów łączących się z polskimi witrynami WWW. Dane zaprezentowane przez Ranking.pl dowodzą, że produkt Mozilli osiągnął minimalną przewagę nad najgroźniejszym konkurentem w okresie 17 - 23 marca br. (wynosiła ona zaledwie 0,1 %). W ostatnim tygodniu marca przewaga wzrosła do 0,3 % i należy spodziewać się utrzymania tego trendu.

Ranking przeglądarek: Firefox wyprzedził Internet Explorera w Polsce

Udział Firefoksa (łączny wynik wydań 1.x, 2.x i 3.x) w rodzimym rynku przeglądarek wynosi 45,3 %, a Internet Explorera - 45 % (pod uwagę brane są wersje 6.x, 7.x i 8.x).

Dzieło programistów Mozilli ciągle zyskuje na popularności. Według najnowszych statystyk, opublikowanych przez StatCounter, Firefox 3 jest obecnie najpopularniejszą przeglądarką w Europie - używa go ponad 35,05% internautów Starego Kontynentu, natomiast Internet Explorer 7</a> plasuje się na drugim miejscu z wynikiem 34,54%.

Więcej informacji: Ranking