Raport: gry komputerowe sprzedają się świetnie

Najnowsze doniesienia analityków rynku wskazują, że gry komputerowe sprzedają się znacznie lepiej niż inne produkty konkurencyjne (filmy DVD czy muzyka). Trend ten najprawdopodobniej utrzyma się w przyszłości.

W ostatnich dniach firma Verdict Research opublikowała raport z którego wynika, że gry komputerowe sprzedają się lepiej niż inne produkty związane z przemysłem rozrywkowym.

Zadziwiające jest to, iż pomimo globalnego spowolnienia sprzedaży, gry komputerowe zarabiają dla swoich wydawców coraz więcej pieniędzy. Spowodowane to jest, w głównej mierze, opinią ich użytkowników, którzy określają wirtualną rozrywkę jako względnie tanią, innowacyjną oraz ekscytującą.

Co ciekawe, okazuje się że gry komputerowe popularne są zarówno wśród dzieci jak i dorosłych obojga płci. Ponadto, bardzo często stanowią one bardzo dobry sposób spędzania wolnego czasu z rodziną.

Dane przedstawione przez firmę Verdict Research pokazują, że w Wielkiej Brytanii (w okresie jednego roku) sprzedaż gier komputerowych wzrosła o ok. 42%. Dla porównania filmy i muzyka sprzedawały się jedynie o 0,6% lepiej niż przed rokiem.


Zobacz również