Raporty SQL w wielu oprawach

Papyrus 1.7.0 to aplikacja generująca raporty MySQL i PostgreSQL w standardzie XML dla systemu Linux. Mogą one być przedstawione w wielu formatach takich jak PDF, HTML czy Postscript.

Narzędzie obsługuje trzy podstawowe wersje silników formatujących; Latex, ANSI i HTML. Latex jest przeważnie wykorzystywany do generowania plików PDF i Postscript, które doskonale nadają się do drukowania. ANSI przeznaczony jest dla prostego druku wierszowego. Dzięki wersji HTML, raporty mogą być z powodzeniem zamieszczane w Internecie.

Wygenerowany plik zawiera kwerendy SQL do bazy danych. Twórcy w swoim programie skupili się na wielofunkcyjności i przejrzystej formie tworzonego dokumentu. Dane przedstawione są w czytelnej oprawie graficznej. Dokumentacje są tworzone w dwóch fazach. W pierwszej uzyskiwane są wszystkie potrzebne informacje przy współpracy z bazą danych, w drugiej zaś generowana jest cała oprawa graficzna i odbywa się formatowanie tekstu.

Pobierz plik

Papyrus 1.7.0 oprócz MySQL i PostgreSQL, wspiera również Gnome-DB (sybase, ldap, oracle, interbase, mdb, sqlite) Więcej informacji na ten temat odnaleźć można na stronie domowej programu.