Raspberry Pi bohaterem 24-godzinnego konkursu. Poznaliśmy jego zwycięzcę

Po 24-godzinnej potyczce wyłoniony został zwycięzca konkursu, którego głównym bohaterem była platforma Raspberry Pi. Niektórzy jego uczestnicy mieli zaledwie 13 lat.

Raspberry Pi to fantastyczny miniaturowy taniutki komputer oparty na Linuksie, który może np. z powodzeniem sprawdzić się jako kluczowy element naszego multimedialnego salonu.

1 grudnia w Leeds dokładnie o godzinie 12 w południe rozpoczęty został konkurs, którego uczestnicy zaprzęgli do pracy wszystkie swoje umiejętności, aby "wycisnąć ostatnie soki" z wspomnianego komputera. Zwycięską drużyną okazał się zespół o nazwie "Spooks", w skład którego weszło małżeństwo Shi i Kriss Blanks oraz Chris Armitage i Rebecca Brannym. W ciągu 24 godzin udało im się opracować edukacyjną grę planszową, która oferuje możliwość personalizacji i zachęca gracza do eksperymentowania z programowaniem.

W sumie w szranki stanęło 50 uczestników w wieku od 13 do 60 lat (w tym zespoły z University of Leeds, LeedsHack i University of Newcastle), którzy koncentrowali się nie tylko na programowaniu, ale również rozwiązaniach sprzętowych. W składzie jury znalazł się m.in. współtwórca Raspberry Pi, Gareth Halfacree, natomiast oprócz drużyny "Spooks", która zwyciężyła w kategorii "Best Team" wyłonieni zostali również zwycięzcy pięciu innych kategorii: Best Overall Hack, Best Hardware Hack, Best Software Hack, Best Game i Best Individual.