Raspberry Pi z elementami sztucznej inteligencji dzięki asystentowi Mycroft

Mycroft to inteligentny osobisty asystent, który został właśnie udostępniony w formie obrazu społeczności skupionej wokół platformy Raspberry Pi.


Mycroft AI Intelligent Personal Assistant dla Raspberry Pi

Linuksowy inteligentny osobisty asystent Mycroft będzie mógł od teraz operować na popularnej platformie Raspberry Pi. To oferujące otwarty kod źródłowy rozwiązanie powinno przyciągnąć twórców oprogramowania, którzy będą dzięki niemu mogli umieszczać elementy sztucznej inteligencji w swoich aplikacjach.

Mycroft - skorzystanie z niego jest bardzo proste

Mycroft został udostępniony jako obraz dla urządzeń Raspberry Pi 2 oraz Raspberry 3. Deweloperzy chcąc z niego skorzystać muszą jedynie pobrać wspomniany obraz i wgrać na kratę pamięci microSD zgodnie z tą instrukcją. Nie muszą przeprowadzać żadnej konfiguracji. Do pełni szczęścia wystarczy im jedynie jeszcze podpięcie do komputera mikrofonu i głośników oraz, przy pierwszym uruchomieniu, monitora i klawiatury.

Zobacz również:

  • Wszystko, co wiemy o układach Apple M1X i M2 [02.08.2021]
  • Szczoteczki soniczne do twarzy 2021 [Ranking]
  • Algorytm i sztuczna inteligencja TikTok'a wystawiona na sprzedaż

Inteligentny Raspberry Pi

Udostępnienie obrazu asystenta Mycroft to świetny pomysł, który pozwoli na znaczące uatrakcyjnienie platformy Raspberry Pi poprzez dodanie funkcji obsługi za pomocą komend głosowych. Teraz wszystko leży w rękach twórców oprogramowania, którzy muszą zechcieć sięgnąć po nowe narzędzie.