RatDVD uaktualniony

Autorzy programu RatDVD, umożliwiającego skompresowanie zawartości płyty DVD do pliku o objętości od 1 do 3 GB, z zachowaniem wszystkich menu, napisów, dodatków czy różnych wersji językowych, udostępnili jego najnowszą wersję - 0.77.1509. Poprawiono w niej m.in. polską wersję językową programu.

O darmowym programie RatDVD pisaliśmy już kilkakrotnie - został on stworzony przez studentów z uniwersytetu w duńskim Aarhus oraz Państwowego Uniwersytetu Elektrotechnicznego w Sankt Petersburgu. RatDVD wykorzystuje nowy format kompresji, umożliwiający skompresowanie zawartości płyty DVD o pojemności 9 GB do pliku o objętości od 1 do 3 GB (w zależności od ustawień). Co więcej, RatDVD umożliwia zachowanie pełnej struktury płyty DVD - tzn. wszystkich menu, napisów, dodatków czy różnych wersji językowych. I to wszystko - jak zapewniają autorzy formatu - bez znaczącego spadku jakości obrazu i dźwięku. Program jest darmowy. Więcej informacji o nim można znaleźć w tekście "RatDVD - następca formatów DivX i Xvid?".

RatDVD

RatDVD

Najnowsza wersja programu RatDVD - 0.77.1509 - nie wnosi żadnych zasadniczych zmian do funkcjonalności programu. Programiści skupili się tym razem na poprawieniu różnych wersji językowej - najpoważniejsze zmiany zaszły w polskim i ukraińskim tłumaczeniu. Dodatkowo wprowadzono japońską wersję językową.

Warto wspomnieć, że wraz z nowym wydaniem RatDVD pojawiła się również nowa wersja popularnej wtyczki do niego - RATattack (oznaczona numerem 0.2). RATattack składa się z kilku modułów, umożliwiających m.in. zautomatyzowanie procesu kompresowania zawartości płyt DVD, sprawdzenie, czy utworzony plik z filmem nie zawiera błędów oraz obejście zabezpieczeń CSS.

Więcej informacji oraz pliki do pobrania: RatDVD, RATattack.


Zobacz również