Ratunek dla retro sprzętu RTV. Smart implant od Fibaro podłączy go do inteligentnego domu

Dobra wiadomość dla fanów gramofonów, projektorów, wzmacniaczy, magnetowidów oraz całej gamy retro sprzętu. Przy odrobinie umiejętności majsterkowania każde z tych urządzeń da się podłączyć do systemu inteligentnego domu za sprawą nowego smart implantu firmy Fibaro. Rozwiązanie po raz pierwszy pokazano na zakończonych niedawno targach IFA 2018 w Berlinie.

Fibaro smart implant. Fot. Fibaro

Smart implant to przypominająca rozmiarami pendrive kostka, którą podłącza się bezpośrednio do przycisków urządzenia. Jeden moduł może obsługiwać dwa tradycyjne przyciski odpowiadające za poszczególne funkcje. Instalacja samego modułu wymaga oczywiście rozkręcenia obudowy retro sprzętu, stąd wskazane są podstawowe umiejętności majsterkowania i instalowania.

Rozwiązanie pozwala na zdalne sterowanie retro sprzętem z poziomu smartfona i systemu inteligentnego domu.

Włączanie, wyłączanie, zmiana głośności czy aktywowanie konkretnych funkcji urządzenia przy zastosowaniu smart implantu od Fibaro będzie możliwe zdalnie. Na szczęście w każdym sprzęcie można zamontować dowolną ilość modułów, w zależności od liczby przycisków. Smart implant można zastosować również w samochodzie, podłączając go do manetki długich świateł. Przy podjeździe na posesję taka funkcja może przykładowo automatycznie otwierać bramę garażu.

Co ciekawe, smart implant to rozwinięcie koncepcji Fibaro z 2012 roku, kiedy to moduł był przeznaczony wyłącznie dla wykwalifikowanych instalatorów. Sugerowana cena modułu zaprezentowanego w na tegorocznych targach IFA w Berlinie wynosi 179 złotych.