Ratyfikacja ACTA zawieszona - premier Tusk podjął decyzję

A jednak. Premier Donald Tusk postanowil, że ratyfikacja ACTA zostaje "zawieszona". Szef rządu uważa argumenty internautów za "uzasadnione".

"Podjąłem decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji ACTA" - stwierdził Donald Tusk na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Zdanie te wypowiedział po ponad dwutygodniowej batalii o to aby rząd wstrzymał się z ratyfikacją ACTA.

Dopiero teraz, szef rządu przyznał się do kilku oczywistych błędów, które wypominano mu od samego początku protestów przeciwko ACTA. Premier potwierdził zarzuty internautów, że w sprawie ACTA "konsultacje były niepełne". Zadeklarował także zmianę w tej materii: "to wszystko wymaga dyskusji na wyższym poziomie, niż to się teraz odbywało. Musimy to nadrobić" - poinformował premier Tusk. Umowa ma być teraz konsultowana z różnymi instytucjami i organizacjami zajmującymi się prawami człowieka. Do tego czasu ratyfikacja ACTA zostaje zawieszona.

Komentarz autora

Ponad dwa tygodnie musieliśmy czekać na zmianę zdania premiera Tuska w sprawie ACTA. Wcześniej głos wielu autorytetów nie był brany pod uwagę. Szefowi rządu musiał ktoś uświadomić, że zbyt wiele może stracić na usilnym forsowaniu kontrowersyjnego dokumentu. Lepiej późno niż wcale...


Zobacz również